sobota , 13 apríla 2024
Home / Dieťa / RECENZIA: Pippi Dlhá pančucha – (Astrid Lindgrenová, Slovart)

RECENZIA: Pippi Dlhá pančucha – (Astrid Lindgrenová, Slovart)

Na kraji malého mestečka je stará, zanedbaná záhrada. Uprostred záhrady stojí starý dom a v tom dome býva Pippi Dlhá pančucha. Má deväť rokov a žije tam celkom sama. Nemá ani mamičku, ani ocka a vlastne sa jej to páči, pretože ju nikto neposiela do postele práve vtedy, keď sa najlepšie hrá. A tiež ju nikto nenúti jesť rybí tuk, keď má chuť na sladkosti.

„Moja mamička je anjel a ocko černošský kráľ. No povedzte, ktoré deti majú takých úžasných rodičov?“ hovorieva Pippi spokojne.

„A keď sa ockovi podarí postaviť loď, príde si po mňa. Potom budem černošskou princeznou. Ach, to bude paráda!“

Svetoznáma Pippi a jej neobyčajné príbehy

Kniha o dievčatku menom Pippi Dlhá pančucha je celosvetovým bestsellerom. Malí aj veľkí čitatelia si ju za tie roky, čo nevšedné dievčatko z dvoma vrkočmi spoznali, obľúbili natoľko, že sa zaradila medzi stovku najúspešnejších detských kníh všetkých čias.

Prvú knihu o Pipi napísala Astrid Lindgrenová ešte v roku 1945. Našťastie, autorka neostala len pri tej jednej a vďaka úspechu, ktorého sa Pippi dočkala, postupne vytvorila rovnako vydarené pokračovania jedinečných dobrodružstiev veselej Pippi a jej kamarátov.

Kto by nepoznal príbehy o Pippi Dlhej pančuche

Prvá časť veselých a roztopašných príbehov zo života svojrázneho deväťročného dievčatka s nevšedným správaním, menom aj výzorom, ktoré poznajú deti na celom svete. Pippi Dlhá pančucha žije sama bez rodičov v domčeku na okraji mesta, spoločnosť jej robia iba opica a kôň. Pippi však vôbec nie je smutná, o čom sa presvedčia aj jej malí susedia, súrodenci Tom a Annika. Všetky tri deti spolu prežívajú veselé dobrodružstvá.

zdroj: Slovart

Komentáre

komentáre