sobota , 13 apríla 2024
Home / Dieťa / Prvé detské lásky

Prvé detské lásky

Láska. Asi niet krajšieho pocitu, ako ľúbiť a byť ľúbený. A u detí je to o to krajšie, že tá láska je tak krásna a tak úprimná.

Je nad slnko jasnejšie, koho detičky ľúbia ako prvých. Svojich rodičov. Pretože v ich detskej dušičke sú pre nich všetkým. Mamička, ktorá im varí obľúbené jedlá, hrá hry, pofúka kolienka. A otecko, ktorý ich chráni pred hroziacim nebezpečenstvom a opraví takmer všetky pokazené hračky.

Ako ďalší sú, samozrejme, starí rodičia, ak k nim majú blízko. Babička, ktorá je vysmiata, napečie buchty či koláčiky a deduško, ktorý rozpráva zaujímavé rozprávky.

Nasleduje škôlka a najkrajšia, najzlatšia a najmilšia pani učiteľka, ktorá má zrazu najväčšiu moc, lebo čo povie, to je ozaj naozaj 🙂 a najšikovnejšie pani kuchárky, ktoré robia najlepší chlebík s maslom a šunkou, ktorý sa doma urobiť nedá.

Prvý školský deň. A za dverami triedy pani učiteľka, ktorá je usmiata, učí čítať, písať, počítať, vyrieši každú žabomyšiu vojnu, a každého má veľmi rada…

A neskôr? Puberťácke srdiečko si nájde to svoje a neskôr je to už len na nich, tam už rodičia veľa nezmôžu.

Každopádne rodičia budú tými prvými láskami svojich detí a navždy aj ostanú v ich srdiečkach. Či budú mať 5, 15 alebo 35 rokov.

Autor: Timea Augustínová

Komentáre

komentáre