štvrtok , 29 februára 2024
Home / Dieťa / Predtým, než som sa stala mamou

Predtým, než som sa stala mamou

Viete, ako to je. Nevieme, čo máme, kým to nestratíme. A netušíme, čo môžeme mať, kým to nezískame. 

Tak je to i s materstvom. Veľa berie, ešte viac však dáva. Najmä ale všetko zmení, raz a nadobro.

Predtým, než som sa stala mamou…

Som si málokedy uvedomila, ako veľa času pre seba mám a ako ním neraz trestuhodne mrhám.

Predtým, ako sa zo mňa stala mama…

Bola v strede záujmu moja osoba, moje potreby, moje záujmy, skrátka TO, čo chcem JA. A naivne som to brala ako samozrejmosť.

Predtým, než sa zo mňa stala mama…

Som spala každú noc a zvyčajne aj celú. Jednoducho presne toľko, ako som chcela či potrebovala. Riešiť  otázky nespánku mi ani len nenapadlo, keďže najväčšiu únavu som zažila po piatkovom žúre, kedy som spala sotva 6 hodín. Aj to neprerušovane.

Predtým, ako som sa stala mamou...

Som vlastne vôbec netušila, aká som. Čo chcem a čo všetko zvládnem. Hoci bez spánku a vyšťavená na smrť, ubitá a neraz zdeptaná, ale stále pripravená byť tu pre niekoho iného, toho najdôležitejšieho ČLOVEKA v mojom živote.

Predtým, než som bola mama…

Než som sa stala mamou, naivne som sa domnievala, že už poznám všetko a nič ma neprekvapí. Veľké city, sklamania, život. O to viac ma zarazila intenzita lásky aj strachu, ktorú do môjho života dieťa prinieslo.

Predtým, než som sa stala mamou…

Som nikdy nedržala spiace dieťa len preto, že som ho nechcela položiť. Nikdy som necítila to obrovské pichnutie vo svojom vnútri, keď som nemohla utíšiť jeho plač či bolesť. A nikdy som nezažila tú explóziu neriedenej lásky, keď som ho konečne upokojila.

Predtým, ako som bola mama…

Som nevedela, aké puto je medzi mamou a jej dieťaťom. Nevedela som ani to, že niečo také drobné a ukričané by mi mohlo dať pocit takej nesmiernej dôležitosti.

Dávno predtým, ako som sa stala mamou…

Som nemohla tušiť, že som schopná niekoho TAK milovať. Nežištne, obetavo, bezhranične. Preto som ani len netušila, že by som mohla byť niekedy taká šťastná. Najšťastnejšia, že som konečne mamou.

zdroj: Pexels

Komentáre

komentáre