pondelok , 24 júna 2024
Home / Dieťa / Nová rozprávková kniha Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla

Nová rozprávková kniha Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla

Mimi a Líza sú tu opäť! Tentoraz vo vianočnej rozprávke plnej čarovného svetla. Zavrite si oči a uvidíte ho. 22. novembra ide do kín nová rozprávka Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla.
26-minútový film bude spoločne s ďalšími rozprávkami z obľúbeného seriálu premietaný v špeciálnom vianočnom pásme.

A samozrejme, nemôže chýbať 23. decembra vo vysielaní RTVS. Keďže k Vianociam neodmysliteľne patria knižky, v týchto dňoch vychádza vo Vydavateľstve SLOVART nádherne ilustrovaná kniha Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla.

Mimi a Líza a ich vianočné dobrodružstvo

Dve veselé kamarátky zažili už množstvo zábavy v tajomstvách fantazijných svetov. Tentoraz zažijú čosi nezvyčajné. Budú cestovať v čase. Konečne prišli Vianoce. Mimi a Líza spoločne so susedmi z domu zdobia veľkolepý stromček. Ibaže žiarovky na ňom nechcú svietiť. Kam zmizlo to čarovné vianočné svetlo? Utieklo? Alebo ho ktosi ukradol? Možno v tom má prsty podozrivý sused Viliam, ktorý sa s nikým nekamaráti. Odpoveď sa skrýva v minulosti…

Podľa slov autorky projektu Kataríny Kerekesovej: „Knižka je určená primárne pre deti, ktoré sa len nedávno naučili čítať alebo sú ešte v materskej škole. No vďaka bohatým ilustráciám zaujme aj omnoho mladších čitateľov a zistili sme, že vlastne aj starších.“

Knižka vznikla na základe scenára rovnomennej rozprávky, ktorý spoločne písali Katarína Moláková, Katarína Kerekesová, Ivana Šebestová a Anna Vášová. Do knižnej podoby ho prepracovala Katarína Moláková spoločne s Katarínou Kerekesovou.

Keď mal v roku 2013 vo vysielaní RTVS premiéru animovaný seriál Mimi a Líza, detskí diváci si ho okamžite obľúbili. Bolo to po veľmi dlhej odmlke v pôvodnej detskej animovanej tvorbe. Odštartovala sa tým zároveň tvorba ďalších animovaných seriálov na Slovensku. Mimi a Líza zaznamenali úspech aj vo Francúzsku, kde sa v podobe 45-minútového pásma premietalo v kinách šesť rozprávok zo seriálu. Videlo ich približne 70-tisíc divákov. Okrem toho sa s Mimi a Lízou zoznámili deti v Čechách, Belgicku, Brazílii, Číne, Kanade, Hong Kongu a ďalších krajinách. Rozprávky  o dvoch šibalských dievčatách vyšli v knižnej podobe v maďarskom a českom preklade. Knižka Záhada vianočného svetla je už tretím pokračovaním zo série Mimi a Líza. Už počas prvého týždňa po vydaní sa v rebríčku najpredávanejších titulov kníhkupectva Martinus dostala na 5. miesto.

Film Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla vznikol vďaka podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, Audiovizuálneho fondu a Státního fondu kinematografie.

zdroj: mimializa.sk/Slovart/YouTube

Komentáre

komentáre