pondelok , 24 júna 2024
Home / Dieťa / Nespím ja – nespíš ty! Ako uspať dvojičky ľahko a naraz?

Nespím ja – nespíš ty! Ako uspať dvojičky ľahko a naraz?

Viete, ako jednoducho uspať obe dvojičky naraz? Ak nie, chcela by som sa vami podeliť o svoje skúsenosti s uspávaním dvojičiek. 

Tajne sme s manželom snívali o tom, mať dvojičky. Po dlhoročných očakávaniach a rizikovom tehotenstve sa náš sen splnil. Naša radosť bola o to väčšia, keď sme zistili, že to bude chlapček a dievčatko.

Adamko a Bella sa narodili predčasne, v 32. týždni tehotenstva, ale boli zdraví. Prvé tri týždne sme strávili na oddelení neonatológie. Nezabudnem na ten moment, keď som ich konečne po dlhých dňoch prvýkrát držala v náručí. Usmiali sa na mňa a mne sa podlomili kolená. Bola to láska na prvý pohľad.

Náročné uspávanie dvojičiek

Po príchode domov prišli náročné dni a noci. Dvojitá radosť priniesla aj dvojnásobné množstvo práce. Zrazu som musela riešiť úplne iné veci ako predtým. Ako všetky mamičky, šlo najmä o kŕmenie, spánok, prebaľovanie a kúpanie.

Náš problém bolo predovšetkým spanie. Adamko a Bella neboli „spacie” deti. Uspať ich oboch naraz sa mi nepodarilo ani raz. Cez deň sa mi väčšinou podarilo uspať ich v kočíku, ale v noci v postieľke spať nechceli. Tak som pochodovala po izbe, hojdala ich v náručí, spievala… Pripadalo mi to ako nekonečný proces.

Začala som byť príliš vyčerpaná a hľadala som riešenie, ako ich uspať, najlepšie oboch naraz. A riešenie prišlo cez Facebook. V jednej skupine pre mamičky mi odporučili vyskúšať hojdačku pre dvojčatá, ktorá je vhodná od narodenia do 3 rokov a slúži vlastne aj ako kolíska. Pozrela som si všetky recenzie od tých, čo ju používali a rozhodla som sa kúpiť ju. Odporúčali ju aj fyzikoterapeuti, nielen pre predčasne narodené deti, ale pre všetky bábätka, kvôli správnemu vývinu nervovej sústavy a pohybového aparátu dieťaťa.

ecobaby 2

Hojdačka pre dvojčatá – cenný pomocník pri uspávaní

Dorazila nám krásna červená hojdačka pre dvojčatá aj s pružinou, aby sa dalo hojdať každým smerom. Adamko a Bella v nej po 5 minútach hojdania zaspali obaja naraz. Zázrak. 🙂

Odvtedy ju používame každý deň, nielen na uspávanie, ale aj na upokojenie. Ja som takto získala trošku času pre seba, na pokojné vypitie kávy, prečítanie mailov či prípravu obeda.

Hojdačka nám však pomohla aj zmierniť bolesti bruška pri kolikách, upokojiť detičky, keď im išli prvé zúbky aj keď boli choré a ťažko sa im dýchalo. Myslím si, že to nie je iba hojdaním, ale aj tvarom hojdačky, že to bábätkám pripomína mamičkino bruško, kde sa cítili tak bezpečne. Teraz, keď už majú skoro 19 mesiacov, začala sa hojdačka využívať aj na hranie. Adamko s Bellou sa tam hojdajú aj sami a veľmi sa im to páči. Čítajú si tam svoje knižky. 🙂

Je krásne vidieť to silné puto medzi dvojčatami, ako sa majú radi, ako sa objímajú a pusinkujú. Som šťastná mamička, ktorá má momentálne iba také malé prianie, aby už prespali celú noc. Verím, že aj to čoskoro príde.

Deti sú takým malým zázrakom. Krajší darček si od života ani nemôžeme priať. Prajem vám, aby ste si mohli vychutnať každý okamih s vašimi deťmi naplno, veď ten čas tak rýchlo letí…

zdroj: Ecobaby, facebook.com/ecoBabySK

Komentáre

komentáre