nedeľa , 16 jún 2019
Home / Dieťa / Najobľúbenejšie mená detičiek za rok 2018 sú…

Najobľúbenejšie mená detičiek za rok 2018 sú…

Návrat k tradíciám a koreňom. Aj tak by sa dal charakterizovať rok 2018, aspoň čo sa výberu mien pre deti týka.

Ak ste práve v očakávaní prírastku do rodiny, možno sa inšpirujete obľúbenými menami pre chlapcov i dievčatká u nás. Dokonca desiatkou tých najobľúbenejších mien za rok 2018.

Trend návratu k tradičným menám pokračuje

Víťazi z roku 2017, a to ako dievčenskí, tak i chlapčenskí, svoje prvenstvo úspešne obhájili. Okrem už skoro tradičnej Sofie a Jakuba sa však do prvej desiatky prebojovali aj rýdzo slovenské mená, ktoré postupne vytláčajú zahraničné “originály”, uvádza portál najmama.aktuality.sk.

A to je veru dobrý signál, čo poviete?

Naj dievčenské mená

Sofia síce neznie až tak slovensky, ale akosi sme si už zvykli, že v posledných rokoch toto meno, ktorého domácim ekvivalentom je menej častá Žofia, dostáva veľa dievčatiek. Len za minulý rok sa na Slovensku narodilo 772 dievčat, ktoré pomenovali Sofia, rok predtým ich bolo dokonca vyše tisíc.

Na druhej priečke je tradičnejšia Ema a trojicu naj dievčenských mien u nás za rok 2018 uzatvára Nina. Rodičia však svojim malým pokladíkom s obľubou dávajú aj meno Viktória, Natália, Eliška, Nela, Tamara, Laura a Hana. Práve posledné meno – slovenská Hana, je v desiatke top mien nováčikom, keď odsunula minuloročnú desiatku Kristínu.

Chlapčenskí víťazi

U chlapcov je to ešte o čosi tradičnejšie. Už niekoľko rokov je najobľúbenejším chlapčenským menom Jakub, ktorému však na päty šliapu Adam s Michalom. Veľmi obľúbené sú i mená Samuel, Tomáš, Filip, Matej, Martin, Oliver a desiaty Lukáš.

Zaujímavosťou je, že kým v roku 2017 sa narodilo 1264 malých Jakubkov, v uplynulom roku ich bolo dokonca ešte o dvoch viac. Tak sa teda zdá, že o Kubkov, Miškov a Adamkov nebude u nás ešte dlhý čas núdza.

zdroj/foto: Najmama/Pixabay

Som mama, rada píšem a málokedy niečo stíham tak, ako by som chcela… Nevadí, aj taký je život mamy. 🙂
O to viac sa teším, že sa s Vami na našej stránke vsetkopremamu.sk môžem deliť o svoje pocity, názory, skúsenosti a prinášať vám zaujímavé informácie a novinky nielen zo sveta materstva.

Komentáre

komentáre