sobota , 13 apríla 2024
Home / Dieťa / Najčudnejšie mamičkovské hlášky: Tiež ich okolo seba počúvate a nechápete??

Najčudnejšie mamičkovské hlášky: Tiež ich okolo seba počúvate a nechápete??

Mamy, tak trochu zvláštna skupinka, nie každým pochopená. Nuž čo, príroda to tak zariadila, že materinská láska je vážne tou najsilnejšou na svete… niekedy snáď až príliš. 🙂

A keď sa takýchto oduševnených mám stretne trebárs na detskom ihrisku pohromade viac, je hneď o zábavu postarané. Minimálne pre niekoho nezainteresovaného, kto sa v „mamičkovskom“ svete a slovníku až tak dobre neorientuje.

My sme krásne papali, spinkali… samé MY

Občas je to celkom spontánne, inokedy jasný syndróm. Mama a jej dieťa, z ktorých sa časom stáva iba MY.

MY sme krásne papali, MY sme pekne spinkali, MY sme dnes prvýkrát kakali do nočníka…

Takzvané „mykanie“ je zlozvyk nejednej mamičky, ktorý môže, no nemusí okolie správne prijať.

To náš Kubko…

Akonáhle začne mama vetu slovami: „To náš Jakubko…“, ostatným mamám naskakuje husia koža. Buď sa totiž dozviete, že jej dvojročný synček už vie plynulo po anglicky, zatiaľ čo váš drobec sotva niečo zabľaboce v rodnej reči, alebo v šiestich mesiacoch už skoro behá, kým vaše bábo ani nesedí. A čo, až sa dozviete, že synček super hrdej maminy pokojne a bez väčšej námahy prespí skoro od narodenia celú noc! Ako sa na to máte vy, mama dieťaťa, čo sa už rok stále budí a vás vyspať zatiaľ nenechalo, pozerať??

Prinajmenšom sa budete cítiť trochu neschopne, čo občas a vcelku oprávnene plynulo prerastie až do neriedenej zlosti na túto super mamu, čo má to najšikovnejšie dieťa pod slnkom.

Áno, každá matka je pevne presvedčená o tom, že práve jej dieťa je to najkrajšie, najmúdrejšie, najvychovanejšie. A takto je to v poriadku. Rovnako je však fajn, keď sa aspoň snaží predstierať, že aj iné deti sú celkom milé.

Naša Ninka by nič také neurobila! Nikdy!!!

Na vlastné oči ste videli, ako Ninka udrela Miška lopatkou a ako bonus mu nasypala celé vedierko piesku do tváre, ale jej mamička to zaryto odmieta. „To by predsa naša Ninka nikdy neurobila! Naša Ninka taká nie je!! Ninka? Nikdy! Ja svoje dieťa poznám najlepšie.“

Úprimne, toto je boj proti veterným mlynom, táto mamička by vám neverila, ani keby Ninka nasypala ten piesok do tváre priamo jej.

Vy TAM nechodíte? Vy TOTO nepoznáte???

„Vy nechodíte na plávanie s bábätkami? Vy nevaríte z bio potravín? Vy nešatkujete? Vy používate jednorazové plienky a vlhčené utierky???“

A za tým nasleduje starostlivé a dobrotivé: „To by ste ale mali“, za ktorým sa schováva „ja som zrejme lepšia matka“.

Vychytralé, vševediace maminky presvedčené o svojej dokonalosti a neomylnosti sú ako mor. Behom sekundy vás totiž niekoľkými trefnými poznámkami o tom, čo ony všetko robia, a vy nie, dokážu zraziť na kolená a aj v tých najodolnejších aspoň na moment vyvolajú pocit, že pre svoje dieťa nerobia dosť.

Našťastie, nie je to tak. Pre svoje deti robíme maximum v rámci vlastných možností. A to by mala chápať každá z nás. Veď sme koniec-koncov všetky mamy.

zdroj: Pinterest

Komentáre

komentáre