pondelok , 22 apríla 2024
Home / Hodnotenia / Recenzie / Kráľovskí agenti

Kráľovskí agenti

O kráľovnách sa už píšu len rozprávky. Ale stretnúť nejakú naživo, to sa nepodarí len tak hocikomu. A predsa…

Betka a Cyril sú s rodičmi na dovolenke v Londýne. Neboli by to oni, keby aj tu nevyňúrali nejakú záhadu. A to rovno pod kráľovskými oknami!

Všetko sa to odohrá v detskej knižke Kráľovskí agenti od Diany Mašlejovej.

Kráľovskí agenti v akcii

Sveta sa zmocnil neľútostivý Drumnadrochit a medzi hranicami krajín vystaval vysokánske múry z hnevu a nenávisti. Rozpútal vojnu, ktorú nikto nečakal a do ktorej každý nevedomky prispel.

Zoči-voči sa mu postavia kráľovskí agenti: Betka a Cyril a ich malí pomocníci.

„Ako sa dajú postaviť hranice dlhé až do nebies, hranice, ktoré nikdy nikto nepreletí, nepodlezie ani neprelezie? Múry pevné natoľko, že raz a navždy od seba oddelia všetkých ľudí…

Také vysoké a pevné múry postavíte len z jednej hmoty: z ľudského hnevu a nenávisti.

Našťastie, nie je ešte všetkým radostným dňom koniec. Aspoň, kým sú Betka a Cyril odhodlaní proti zlosti a hnevu zabojovať. A to priamo u anglickej kráľovnej v Buckinghamskom paláci! Ale nebude to jednoduché, ako totiž postupne vypláva na svetlo sveta, múry vznikajú z nenávistných komentárov ľudí na internete…

Téma viac než aktuálna, čo poviete? A to pre deti aj ich rodičov. Kniha Kráľovskí agenti síce primárne cieli na školákov, ale rozhodne má čo povedať i starším čitateľom. Téma ľudského hnevu, zloby a múrov, ktoré si z nich okolo seba staviame, je totiž nadčasová a týka sa nás všetkých bez rozdielu.

zdroj: Albatros Media

Komentáre

komentáre