utorok , 31 marca 2020
Home / Dieťa / KinoTIP: Dve a pol kačky

KinoTIP: Dve a pol kačky

Do našich kín mieri veľmi nezvyčajná rodinka. Kačky a hus dohromady a ešte v rodinnom zväzku? Prečo nie?!

Zoberte decká a šup-šup do najbližšieho kina zabaviť sa na predpremiére animáku Dve a pol kačky, ktorý majú na svedomí tvorcovia úspešných hitov ako Shrek, Konečne doma či Hotel Transylvánia.

Dve a pol kačky sú… rodina

Starý mládenec gunár Peng si o sebe myslí, že je ten najlepší a najmúdrejší gunár na svete. Teda až do momentu, kým nestretne dve malé kačiatka, ktoré mu zmenia nielen názor na seba, priority, ale hlavne na celý život…

Nenechajte si ujsť bláznivú rozprávku Dve a pol kačky o tak trochu netypickej rodinnej jazde, ktorá príde do slovenských kín už 19. apríla 2018.

O tom, že táto rozprávka nebude žiadna nuda, svedčia nielen jej overení americkí tvorcovia, ale i naši skvelí herci Roman Pomajbo, Zuzana Šebová, Marek Fašiang a Lukáš Latinák, ktorí v slovenskom znení prepožičali postavičkám svoje hlasy.

Obsah animáku 2 a pol kačky

Hlavný hrdina žije v husej koži svoj život by za nič na svete nevymenil. Peng je totiž gunár, žije v pokoji vo voľnej prírode a pekáč mu nehrozí. Peng je z druhu “hus pohodová” – zo všetkého najradšej sa baví, spoločné husacie rituály alebo akékoľvek iné pravidlá neznáša a v husom slovníku ho nájdeme pod heslom “nezodpovednosť”, “pohodička” a tiež “na to kašlem”. Namiesto toho, aby s ostatnými držal pri presune na juh vyrovnanú formáciu, lieta si sem a tam a venuje sa leteckej akrobacii.

Ako to už ale v živote, i tom husacom, býva, namyslených frajerov často čaká tvrdý pád, a tak aj Peng pri jednom odvážnom manévri tesne nad zemou zrazí dve malé kačičky, ktoré sa vďaka tomu stratia. Malé kačičky Chi a Chao majú len 16 dní. O tom, že by im pomohol ich kŕdeľ nájsť a napraviť, čo spískal, nechce spočiatku ani počuť, napokon však  súhlasí. Poraní si totiž krídlo a odprevadiť dve malé kačky pekne pešo mu poskytne šancu, aby sa o tom nikto nedozvedel.

A tak sa táto nevšedná operená trojka vydáva na juh za svojimi kŕdľami po zemi. Počas svojho dobrodružstva prejdú skrz hory, okolo jazier, bambusovými lesmi, mramorovou jaskyňou i obyčajným kurníkom. Po celý čas im je za pätami veľmi hladný a nebezpečný kocúr a aby toho nebolo málo, na konci budú musieť čeliť aj obávanej kuchynskej trúbe… 🙂

zdroj: Cinemax, Bontonfilm, YouTube

Som mama, rada píšem a málokedy veci stíham tak, ako by som chcela… Nevadí, aj taký je život mamy. 🙂
O to viac sa teším, že sa s Vami na našej stránke vsetkopremamu.sk môžem deliť o svoje pocity, názory, skúsenosti a prinášať Vám zaujímavé informácie a novinky nielen zo sveta materstva.

Komentáre

komentáre