streda , 24 apríla 2024
Home / Dieťa / DIVY SVETA sú ozaj divné

DIVY SVETA sú ozaj divné

Sú na svete miesta, ktoré nás nikdy neprestanú fascinovať. Pyramídy v Egypte, Čínsky múr či Eiffelovka v Paríži.

Z čoho ste vedľa vy a chceli by ste to vidieť na vlastné oči?

Svetové divy, ako ich možno nepoznáte

Alebo si ich pozrite spolu s deťmi v skvelej knižke, ktorá je venovaná úžasným svetovým pamiatkam. Nečakajte však žiadne suché, holé fakty, ale krásne príbehy o histórii doplnené nádhernými ilustráciami.

Pri každej pamiatke preto niekoho spoznáte – osobu, ktorá je s ňou určitým spôsobom spojená. Každý príbeh je vďaka tomu iný, môže byť poetický, rozprávkový alebo zameraný na fakty.

Divy sveta

Atlas Divy sveta predstavuje 31 výnimočných pamiatok z celého sveta.

Príbehy, ktoré ukrývajú, vám prinášajú rôzne postavy. Archeológovia, speváci, sultáni, ale aj sochy či zábavní maskoti, ktorí vás zoberú na cestu za objavmi a poznaním hradov, zámkov, veží, katedrál, chrámov a labyrintov.

Po ceste sa dozviete mnoho ďalších zaujímavých faktov.

Vedeli ste, že Big Ben ukrýva tajnú väzenskú celu?

Alebo že v roku 1983 nechal iluzionista zmiznúť Sochu slobody?

Skvelé ilustrácie Giulie Lombardovej potešia srdce malých i skôr narodených a priblížia vám nezameniteľnú atmosféru každého miesta. Tak hurá na šikmú vežu v Pise, Karlov most v Prahe, chrám Sagrada Familia v Barcelone, Machu Picchu v Peru aj Operu v Sydney!

Toto pozvanie je v dnešnej dobe cennejšie viac, ako kedykoľvek predtým, preto bez najmenšieho zaváhania knižku Divy sveta z vydavateľstva Grada odporúčame a „podsúvame“ ako skvelý tip na vianočný darček. 🙂 Komu, to už necháme na vás.

zdroj: Grada

Komentáre

komentáre