pondelok , 24 júna 2024
Home / Dieťa / 5 potvrdení ľudskosti plodu už v prvom trimestri jeho existencie

5 potvrdení ľudskosti plodu už v prvom trimestri jeho existencie

Bábätko je človekom v okamihu splodenia. Možno nie dokonale vyvinutou fyziognómiou tela, ale pocitmi a vnímaním rozhodne áno. 

Čo všetko je už plod v prvom trimestri gravidity ženy schopný vnímať a cítiť? A čo je jasným dôkazom jeho ľudskosti?

5 dôkazov ľudskosti nenarodeného plodu

Dieťatko je dieťatkom dávno pred narodením. V čase, keď ešte ani nepripomína človeka, v procese vývoja mozgu či uší, už vtedy je totiž jedinečným stvorením s vlastnou genetickou výbavou.

1. Jedinečná DNA

Preč inak by už aj moderná veda uznávala nenarodené deti ako nové ľudské bytosti? Doktorka Micheline Matthews-Roth z Harvard Medical School na túto tému povedala: „Je vedecky správne tvrdiť, že individuálny ľudský život začína jeho počatím, kedy sa spojí spermia s vajíčkom a vytvoria zygotu.“ 

Doktor a vedec Jerome Lejeune, ktorý stojí za objavom Downovho syndrómu, s ňou súhlasil: „Život má veľmi dlhú minulosť, no každý z nás má veľmi jasný začiatok – moment počatia.“

Je to práve nezameniteľná a jedinečná DNA každého človeka, ktorá podľa mnohých odborníkov celkom jasne dokazuje, že už nenarodené dieťatko je plnohodnotnou ľudskou bytosťou, a to od momentu počatia.

2. Srdiečko mu začína biť po 18-tich dňoch

Srdce – symbol života i lásky. Vedeli ste, že plodu v tele matky začína srdiečko biť po 18. dni od splodenia?

A od toho času, až kým sa dieťatko neohlási na svet, udrie ešte asi 54 miliónov ráz…

fingerprints-580x294

3. Hry v maternici

Už v 8. týždni dokáže plod v maternici hýbať čeľusťou aj vystrieť palce na nohách. Prejav chuti do života, ako sa patrí, čo poviete?

4. Odtlačky prstov

V období medzi 9. a 10. týždňom sa plodu vyvinú jeho odtlačky prstov, ktoré sa mu už nezmenia po celý zvyšok života. Nie je vari toto dôkaz, že už takýto malilinký plod je drobným, jedinečným človiečikom?

babo v brusku TIT

5. Mozgové vlny zaznamenané v 6. týždni

Mozgové vlny nenarodeného dieťaťa môžu byť namerané už 6 týždňov od počatia.

Potrebujete vari ešte viac dôkazov o tom, že človek je človekom dávno pred narodením, bez pochýb aj v prvom trimestri gravidity ženy – jeho mamy??

zdroj obrázkov: Flickr, Facebook

zdroj info: Parents

Komentáre

komentáre