štvrtok , 29 februára 2024
Home / Dieťa / Aktivity / Príhody psíka Huga: Krásna detská knižka o tom, ako byť lepším

Príhody psíka Huga: Krásna detská knižka o tom, ako byť lepším

Hugo je psík – malý, trochu biely, trochu strakatý. Jemne namyslený, poriadne tvrdohlavý, ktorý si rád robí čo chce. Niekedy svojho pána Šimona poriadne neposlúcha, hoci ho veľmi ľúbi.

V knižke Príhody psíka Huga sa však deti dozvedia o jeho živote oveľa viac. Najmä o tom, ako veľa sa Hugo naučí o živote na dvore so svojimi psími kamarátmi.

Príhody psíka Huga / zdroj: bux.sk

Život na psom dvore nie je pod psa

Hugo si na dvore nájde veľa kamarátov, ale aj psích nepriateľov. Každý psík je iný. Starý vlčiak Druid naučí Huga ako si vážiť starších. Nezbedný jazvečík Dodo ho vždy privedie do nejakej šlamastiky. Neznámy nováčik Bleki Hugovi ukáže, že nie vždy si psíky navzájom rozumejú okamžite. Niekedy to chce čas. Ale aj keď pochádzajú každý z inej oblasti, môžu nájsť spoločnú reč a možno sa aj spriateliť.

No neexistuje iba jeden dvor, ten na ktorom sa stane Hugo nepísaným vodcom. Sú tu aj iné dvory a psy, ktoré vôbec nestoja o kamarátstvo. A tak Hugo a jeho partia musia čeliť viacerým stretom so zlým bulteriérom Rafom, či s hrdou ratlíčkou Rebekou ale aj mnohými inými psími rasami.

V každom z mnohých príbehov o psej svorke a jej šéfovi Hugovi sa deti dozvedajú nejaké pekné posolstvo či ponaučenie. Snáď neprezradíme príliš, ak povieme, že na konci knihy sa dočkajú šťastného konca. Vďaka knihe sa deti dozvedia, ako si udržať kamaráta, ako sa neposmievať pomalším, ako neodsudzovať niekoho, kto je iný a možno hovorí inou rečou, ako potešiť starých a chorých, či ako sa neporovnávať s ostatnými.

Príhody psíka Huga / zdroj: bux.sk

Bude psia svadba?

Knižka Príhody psíka Huga od Michala Červeného je čiastočne autobiografická. Autor má doma psíka Huga, rovnakej rasy ako je ten knižný, a zažíva s ním rôzne dobrodružstvá. Práve tie ho inšpirovali k vytvoreniu knižného príbehu, ktorý budú milovať deti aj dospelí. A pozor! Psík Hugo, ten ozajstný, má aj vlastný instagramový účet. Knižku nádherne ilustroval Viliam Slaminka. Ak chcete vedieť, či Huga čaká na konci knižky svadba a akú nevestu si vyberie, musíte už siahnuť po tejto utešenej detskej knihe.

Príhody psíka Huga / zdroj: bux.sk

BUX.sk – Knihy, ktorými žijete


Spracovala: Lucia Pastierová Čarná

Komentáre

komentáre