štvrtok , 29 februára 2024
Home / Dieťa / VIDEO: Prekrásny animák o tom, čo je v živote skutočne dôležité

VIDEO: Prekrásny animák o tom, čo je v živote skutočne dôležité

Pozor, toto bude dojímavé! Ale akoby aj nie, keď sa tu hovorí o tom najpodstatnejšom. Mať niekoho blízkeho a nezabudnúť naňho.

To sa nám totiž tak niekedy, vlastne dosť často stáva, že na dôležitých ľudí v našom živote pod ťarchou každodenných povinností a stresov akosi pozabudneme. A to by sa nám veru stávať nemalo…

Lily a snehuliak

Milý, niečo cez dve minúty trvajúci animovaný film má jednoduchý názov: Lily & the Snowman a hovorí o krásnom priateľstve medzi malým dievčatkom a snehuliakom. Lily vďaka bielemu kamarátovi zažíva množstvo krásnych chvíľ, spolu sa smejú aj snívajú, a preto sa s ním ani na jar nechce rozlúčiť. Našťastie, ani nemusí, nájde mu totiž miesto v starej chladničke. A obaja sú šťastní, že o seba neprišli a môžu byť spolu, kedykoľvek chcú, bez ohľadu na ročné obdobie. Ako však dievčatko rastie, so snehuliakom trávi čoraz menej a menej času, až kým na neho celkom nezabudne… Alebo žeby si predsa len spomenula a nebolo ešte príliš neskoro???

lily-a-snowman-1

Čas na dôležité veci a dôležitých ľudí

To, čo nám v detstve pripadá také dôležité, časom a rokmi stráca na intenzite. Nie však na dôležitosti. To iba my, stále niečím zaneprázdnení dospelí nadobudneme ten pocit. Nesprávny pocit o tom, čo sú tie skutočne dôležité veci či ľudia v našom živote.

Je to práve priateľstvo, niekto blízky, komu na nás záleží, na kom by malo záležať aj nám. Vždy, bez ohľadu na okolnosti. Čas je totiž veľmi vzácny a čas s milovanými je časom najvzácnejším.

Pozrite si aj vy dojemný príbeh o malej Lily a snehuliakovi, ktorý roztopil už nejedno srdce a veríme, že pohne aj tým vaším.

zdroj: YouTube, DailyMotion

Komentáre

komentáre