sobota , 20 júla 2024
Home / Hodnotenia / Produkty / Príbeh márnotratného syna od bestsellerového Charlesa Martina

Príbeh márnotratného syna od bestsellerového Charlesa Martina

Dlhá cesta domov je príbeh, ktorý chytí za srdce. Je totiž o návrate márnotratného syna a otcovi, ktorý naňho nikdy neprestal čakať.
Na svedomí ho má úspešný autor bestsellerov Hora medzi nami či Keď svrčky plačú Charles Martin.

O knihe Dlhá cesta domov

Hudobník a skladateľ Cooper O’Connor ako osemnásťročný oberie svojho otca o všetko a ujde do Nashville. Dúfa, že sa tam uchytí ako gitarista. To sa ale nenaplní…

Päť rokov sa len potĺka, až sa zaľúbi do Daley Crossovej – speváčky s anjelským hlasom. No keď si uvedomí, že Daley naozaj ľúbi, musí čeliť tragédii, ktorá ohrozí jeho život aj kariéru. Nemá kam ísť, tak sa napokon vráti domov do odľahlých coloradských hôr, kde hľadá odpovede o svojom otcovi a jeho viere.

O dvadsať rokov neskôr zbadá znova na rohu ulice Daley, ale premýšľa, či nie je neskoro povedať jej pravdu o minulosti – a či je vôbec on sám pripravený sa jej postaviť.

Ako pri predchádzajúcich knihách, aj Dlhá cesta domov si vyslúžila pozitívne ohlasy a recenzie.

O autorovi

Americký spisovateľ Charles Martin napísal už takmer dvadsať románov a všetky sa stali bestsellermi. Kniha Hora medzi nami bola dokonca sfilmovaná, pričom hlavné úlohy si presvedčivo strihli Kate Winslet a Idris Elba.

Spisovateľská púť Charlesa Martina začala poviedkami – prvú napísal už ako pätnásťročný. Túžba stať sa spisovateľom ho neopustila ani počas štúdia anglistiky na vysokej škole. Keďže si uvedomoval, že uživiť sa písaním môže byť náročné, po štúdiách začal pracovať ako poisťovací maklér. S manželkou Christie si chceli založiť rodinu. Martinovi sa v práci nesmierne darilo a slušne zarábal, no zároveň čoraz viac pociťoval túžbu opäť písať. Ani on, ani jeho žena však nevedeli, čo majú urobiť – zachovať si stabilný príjem alebo ísť za snom?

Hádate správne, s podporou manželky napokon nasledoval srdce a my sa z toho môžeme len tešiť.

zdroj: Albatros Media

Komentáre

komentáre