streda , 20 októbra 2021
Home / Dieťa / Čakáme bábätko: Chlapčeka či dievčatko?

Čakáme bábätko: Chlapčeka či dievčatko?

Mám nakupovať výbavičku v modrom či skôr do ružova?

S tým si láme hlavu väčšina nastávajúcich mamičiek už od chvíle, keď na tehotenskom teste zbadajú dve čiarky. Niektoré to vymyslia šalamúnsky (a buď sa s nákupmi neponáhľajú alebo volia neutrálne odtiene dojčenského oblečenia), iné sa pokúšajú “zistiť” pohlavie nenarodeného dieťatka po svojom.

Ak aj vy patríte k tým menej trpezlivým maminám, máme pre vás niekoľko ukazovateľov, ktoré vám pomôžu rozpoznať pohlavie očakávaného bábätka skôr, ako vám ho potvrdí váš gynekológ.

Všetky tieto rady však berte s rezervou, stopercentne vám pohlavie dieťatka prezradí až lekár v 20.týždni tehotenstva (ak teda váš drobec nebude protestovať)…

Ako teda “určiť” pohlavie nenarodeného dieťaťa?

Tvar bruška

Ak máte bruško vysoko a ide do šírky, s najväčšou pravdepodobnosťou čakáte dievčatko. Pokiaľ je posadené nízko a dopredu, bude to chlapec.

Chute

Papáte viac sladkého než obvykle? V tom prípade to asi bude dievča, ak vám chutia najmä slané a kyslé jedlá, čakáte chlapčeka.

Zafarbenie moču

Tmavý moč = dievča, svetlý moč = chlapček.

Chĺpky na nohách

Máte pocit, že vám akosi rýchlejšie zarastajú nohy, odkedy ste v druhom stave? To nemusí byť náhoda, znamenať to môže aj to, že čakáte chlapčeka, naopak, ak sa ich rast spomalil, bude to dievča.

Veľkosť pŕs

Pohlavie budúceho potomka vraj spoznáte i podľa veľkosti pŕs. Ak je väčší ľavý prsník, bude to dievčatko, v opačnom prípade to bude chlapec.

Kvalita pleti

Hovorí sa, že dievčatko uberá žene na kráse. A tak mamičky čakajúce chlapčeka majú vo všeobecnosti pleť čistejšiu než ženy, ktoré pod srdcom nosia dievčatká. Tie neraz potrápi akné a vyrážky (ale ani toto „pravidlo“ neplatí stopercentne, vlastná skúsenosť – pozn.autorky).

Nevoľnosti

Čím väčšie nevoľnosti vás v prvom trimestri trápia, tým je pravdepodobnejšie, že budete mať dievčatko. Naopak ženy, ktoré týmito ťažkosťami netrpia, budú mať chlapčeka (toto zasa potvrdzujem – ťažké prvé týždne = dve baby).

dievčatko

Ako ovplyvniť pohlavie nenarodeného dieťatka:

(V prípade, že to nezaberie, čo asi nezaberie, minimálne sa pobavíte.)

Poloha pri spánku

Ak túžite po dievčatku, spávajte zásadne naľavo od partnera. Pokiaľ chcete chlapčeka, rozhodne sa zdržiavajte (v posteli) po jeho pravej strane.

Dni v mesiaci

To, či budete mať dievča alebo chlapca, vraj tiež záleží na tom, v aké dni sa milujete. Pokiaľ k oplodneniu dôjde v nepárny deň v mesiaci, bude to chlapec, naopak v párny deň splodíte dievčatko.

Pravidelnosť stravy

Podľa britských vedcov záleží tiež na tom, ako pravidelne sa žena pred otehotnením stravuje. Ak je jej prísun potravy skôr nepravidelný, bude mať dievčatko, v opačnom prípade to bude skôr chalan.

chlapček

Tak čo, môžete potvrdiť, prípadne vyvrátiť tieto „teórie“? Nech už zistíte čokoľvek, všetkým budúcim maminám želáme, aby čakali predovšetkým zdravé bábätká, ktoré im budú robiť radosť. 

foto: pixabay.com

Komentáre

komentáre