utorok , 29 novembra 2022
Home / Rodina / Partnerské vzťahy / 4 neklamné znamenia, že váš vzťah sa posunul

4 neklamné znamenia, že váš vzťah sa posunul

Človek je tvor spoločenský. Darmo, je to tak a málokto úprimne túži po trvalej samote. A tak, hoci zdanlivo vstupujeme do vzťahov z rozmanitých príčin, tá zásadná a základná všetky vzťahy sveta spája.

Túžba po spriaznenej duši, čo nám porozumie, po pleci, na ktorom si vieme poplakať, aj po tele, ktoré nás poteší.

Skrátka, chceme mať pri sebe niekoho blízkeho, s kým môžeme hovoriť a vieme sa s ním podeliť s každodennými radosťami i starosťami. Niekoho, s kým sa dá snívať, ale zvládneme spolu aj každodennú realitu.

Máte niekoho takého pri sebe? V tom prípade, čo vám chýba? Snáď iba naučiť sa zvládať jeho rozhádzané ponožky všade po dome, neschopnosť po sebe odložiť špinavý tanier do umývačky a iné drobnôstky… Nič nenarobíme, vzťahy sa prirodzene vyvíjajú a my by sme mali s nimi. To je jediná možnosť, ako to ustáť a znova neosamieť.

Ako zaručene zistíte, že ste sa vo vzťahu posunuli? Toto sú 4 jasné znamenia, ktoré vám to potvrdia.

1. Nekonečné témy na rozhovory… o hocičom

Mať niekoho, s kým viete byť prakticky stále, je umenie. Ešte väčšia vzácnosť je však mať si s takou osobou čo povedať aj po mnohých rokoch. Vypovedá to veľa o vás, o ňom, no najviac to odzrkadľuje vzťah, ktorý je medzi vami.

Je to akási záruka, že bez ohľadu na čas a okolnosti, vy budete mať stále témy na rozhovor. Možno banálne, inokedy rozhodujúce, ale keďže máte v rozprávaní „celovzťahovú“ prax, zvládnete to. Pretože sa jeden o druhého zaujímate, to je celé, to je najdôležitejšie.

2. Partner a najlepší kamarát v 1

Milujete niekoho, kto je zároveň vaším najlepším priateľom? Čo viac si priať?

Navzájom sa rozosmievate, túžite po sebe, chýbate si, riešite denné aj občasné problémy… to je ozajstný kľúč ku šťastiu. Tak ho nestraťte!

Podľa výskumov vedcov vo Vancouveri, v pároch, v ktorých je partner zároveň najlepším kamarátom, boli zistené vyššie úrovne šťastia a spokojnosti, než u tých, ktorí to tak nemajú. Byť vo vzťahu s niekým, koho môžete označiť za svojho naj priateľa, totiž znamená viac spoločne stráveného času, lepšiu komunikáciu, ako aj schopnosť zdieľať i menej príjemné, často trápne momenty bez ostychu a s porozumením. Jednoducho, viete sa spolu zasmiať aj na zdanlivo nesmiešnych veciach, ktoré prídu vtipné len vám dvom.

To je láska.

3. Ani jeho otravné návyky vás neodradia

Každý máme niečo, čo iní nepochopia a môže im to prekážať. Niekoho lajdáctvo verzus puntičkárstvo. Kto z koho? Otázka znie skôr, ako rýchlo sa to vo vzťahu prevalí a my odkryjeme aj slabé stránky?

Skôr či neskôr, ale raz istotne. Ak sa vám neustále kontrolovanie mobilu či dennodenné utieranie prachu zdá milé, ste na dobrej ceste.

Existuje sto odtienkov návykov i zlozvykov, ktoré nám na iných prekážajú, ale keď ste s niekým, na kom vám naozaj záleží, naučíte sa vnímať tieto zvyky ako súčasť jeho osobnosti a milujete ho napriek nim aj s nimi.

4. “My”, “my”, samé “MY”

Keď sme dlhšie vo vzťahu, časom celkom prirodzene skĺzneme do určitých stereotypov. Jedným z tých roztomilejších je podvedomé rozprávanie v množnom čísle. My sme boli v kine, my sme tam včera jedli, my sme spolu boli, je to zrazu samé my, my, MY… Ani si neuvedomíte a  “my” sa stane pevnou súčasťou vašej slovnej zásoby. Tak je to v poriadku, tak je to prirodzené a milé. Najmä je to však dôkaz, že ste spolu radi a vnímate sa ako pár.

A tiež je to neklamný znak toho, že je to niekto, s kým by ste vedeli, mohli aj chceli zostarnúť.

zdroj: BrightSide/Facebook

Komentáre

komentáre