sobota , 20 október 2018
Home / Recepty / Chutné obedy / Zdravá pochúťka na doma aj na von: Cviklové a mrkvové palacinky

Zdravá pochúťka na doma aj na von: Cviklové a mrkvové palacinky

Máme tu ďalší z tipov, čo sa dá všetko pripraviť deťom, ak ideme s nimi von a nechceme, aby sme skĺzli k obyčajným “rýchlovkam” tipu napolitánok. Mrkvové a cviklové palacinky sú jedným z tých domácich produktov, ktoré netrvajú dlho a deti si na nich vážne pochutia. Okrem krátkej prípravy nie sú náročné ani na suroviny. Takže, poďme na to.

Mrkvové a cviklové palacinky:

Čo potrebujeme?

Špaldovú múku (ona je síce drahšia, ale ľahšie stráviteľná pre detičky, a nielen pre ne)

Mrkva (je jedno, v akej podobe, či mrazenej, či čerstvej, je to na vás)

Kaleráb

Škorica, Javorový sirup, kokosový olej

Postup:

Veľmi jednoduchý. Mrkvu a kaleráb rozmixujeme, pridávame postupne múku, kým neodstaneme hmotu, akú cielime, popritom pridáme približne deci mlieka, alebo ak chcete, pokojne rieďte vodou, ako je vám pohodlnejšie, vhodnejšie a ako ste zvyknutí. Na dosladenie môžeme pridať škoricu, alebo javorový sirup. Pečieme na miernom ohni.

V prípade cviklových palaciniek postupujeme rovnako. 

Dobrú chuť

_20170425_215220

Deťom veľmi chutia :)
Deťom veľmi chutia 🙂

Za recept ďakujeme Katke Dikáczovej 🙂

zdroj: osobný archív K. Dikáczovej

To máte tak. Rada píšem, rada premýšľam, rada sa informujem, rada sa zhováram o všetkom možnom… A ešte radšej toto všetko posúvam ďalej. :). A čo je najdôležitejšie pre mňa, napriek tomu, že nie som ešte mamina, chcem ubezpečiť všetky mamičk, ktoré k nám prídu na “návštevu” webu, že sú skvelé a pre svoje deti to najlepšie a že napriek zodpovednosti, ktorá z materstva plynie, netreba zabúdať na humor a nadhľad. Predsa sa jedna matka nescvokne 🙂

Komentáre

komentáre