piatok , 5 júna 2020
Home / Dieťa / Aktivity / Umelci deťom (2. časť): Smejko a Tanculienka

Umelci deťom (2. časť): Smejko a Tanculienka

V seriáli o domácich umelcoch, ktorí tvoria pre detičky pokračujeme so zábavnou rozprávkovou dvojkou Smejko a Tanculienka. 🙂

14184352_598300340352700_7544143988700516502_n

Umenie vytvorené tentoraz vo Zvolene

Mladí, veselí, živí, priateľskí a najmä sú tu pre deti, ktoré láskyplne volajú Chrobáčikmi. 🙂 Takýto pozitívny dojem má z nich asi každý rodič, ktorý ich predstavenie navštívi. Na konte majú už aj svoje DVD Kde bolo tam bolo, takže máte možnosť mať ich aj doma! 🙂 A teraz, nech sa páči, predstavia sa už sami… 🙂

1.Najskôr nám skúste niečo o sebe povedať. Kto ste, odkiaľ pochádzate, ako dlho fungujete? 

Sme dvaja herci, Peťa Ševčíková a Marek Kováč, žijeme vo Zvolene, kde sídli i Divadlo Maska, v ktorom pôsobíme. Toto divadlo patrí známemu slovenskému hercovi a režisérovi Jaroslavovi Mottlovi, pod ktorého vedením funguje aj projekt Smejko a Tanculienka, ktorý odštartoval pred cca 3 rokmi.

14502972_614272765422124_2523817523999883857_n

2.Ako ste sa dostali k tvorbe pre deti? 

Divadlo Maska už vyše 10 rokov pripravuje divadelné predstavenia pre deti a mládež. V repertoári divadla môžete nájsť predstavenia pre deti 1. a 2. stupňa základnej školy ako napríklad Alica v krajine zázrakov či Kráľ Drozdia brada, taktiež pre stredné školy predstavenie s názvom Hniezdo padlých anjelov alebo Pravá láska a mnoho ďalších. Lenže pre tých najmenších sme nemali pripravený žiaden projekt, a preto sa riaditeľ divadla rozhodol vytvoriť projekt aj pre tých najmenších.

3_vajce_smejko_a_tanculienka
Foto z DVD Kde bolo tam bolo

3.Kde beriete inšpiráciu pre svoje predstavenia, príbehy, rozprávky? 🙂 Kto “stojí” za výrobou procesu?

Ako sme už spomínali, tomuto projektu šéfuje Jaroslav Mottl, ktorý vymýšľa piesne a určuje priebeh koncertov. Inšpirácia sa čerpá predovšetkým z tradičných slovenských rozprávok. Samozrejme nezabúdame ani na to, aby sa deti poriadne vytancovali a niečo nové naučili.

Snažíme sa navštíviť každý kút Slovenska, aby sme stretli všetkých chrobáčikov a spolu s nimi si zaspievali, zatancovali a zabavili sa.

2_mackoduskosmejko

4.Chystáte teraz najbližšie nejaké menšie turné po slovenských školách/ škôlkach / divadlách/ mestách?

Každý mesiac navštívime okolo 20 miest a kultúrnych podujatí, takže by sme skôr povedali, že je to také celoročné veľké turné po celom Slovensku. Snažíme sa navštíviť každý kút Slovenska, aby sme stretli všetkých chrobáčikov a spolu s nimi si zaspievali, zatancovali a zabavili sa.

Je to aj o kooperácii s divákmi, deťmi
Je to aj o kooperácii s detskými divákmi

5.Čo môžu u vás všetky detičky a ich rodičia nájsť, vidieť, zažiť? 

Chrobáčikovia sa v prvom rade zoznámia s rozprávkami, ktoré už v dnešnej dobe nie sú také známe. Pomôžu dedkovi ťahať repku, zabavia sa s Pipi dlhou pančuchou a jej utáraným papagájom, vydajú sa s Vajcom na vandrovku. Tak isto sa snažíme do predstavenia zakomponovať aj menšie vtipné scénky pre rodičov, aby si aj oni užili predstavenie, oddýchli si a zabavili sa.

Ďakujeme a želáme ešte veľa úspechov. 🙂

zdroj obrázkov: Facebook/Smejko a Tanculienka, Ticketportal/ Smejko a Tanculienka

Komentáre

komentáre