utorok , 5 júla 2022
Home / Dieťa / Aktivity / TOP 10 + : Najvtipnejšie výroky starých rodičov priamo od vás

TOP 10 + : Najvtipnejšie výroky starých rodičov priamo od vás

Starí rodičia neplnia v živote dieťaťa len výchovnú, pomocnú a podpornú úlohu. Veľa detí vie, že s babkou a dedkom je kopec zábavy a na tú sa nezabúda. 🙂

Aj babke a dedkovi uletia rôzne hlášky

Ja napríklad viem o tom svoje. Aj tí moji vedia vypustiť do sveta nezabudnuteľné výroky a múdrosti, ktoré mi utkveli v pamäti. Od dedkovho komolenia všetkých častí Harryho Pottera (Ako Harry Potter a Kameň úrazu, či Harry Potter a Väzeň z Haraburdu, či Harry Potter a Ohnivá kaša, nehovoriac o premenovaní vtáka Felixa na Moriaka :D) po jeho odporúčanie mladšej sestre: Zas ideš recitovať Hviezdoslavovi? Tak šťastnú cestu, máš to ďaleko (Dolný/ Vyšný  Kubín :D).

A nie som v tom evidentne sama. Mnohé z mamičiek mi zverili výroky a hlášky vlastných dedkovcov a dedkovcov svojích detí a vznikol z toho rebríček, ktorý ani nepotrebuje očíslovanie, pretože každá hláška má vlastnú hodnotu. Takže tie čísla ani neberte ako poradie, skôr ako symboliku. Keď už Top 10+.. 🙂

 1. Babka nám hovorila, keď sme boli deti, aby sme nechodili na povalu, vraj tam straší ježibaba (aby sme nespadli zo schodov). Odrazu počuje, ako si šepkáme “Poď, ideme pozrieť tú ježibabu, ako vyzerá.”A dedo na to babke: “Tak a  teraz tam choď, aby tam nejakú našli”  (Anna G.)
 2. Dedo vraví babke, keď bola u nich dlho návšteva: “Žena moja, poďme spať. Hostia chcú ísť domov! (Ivka P.)
 3. Môj dedko po dojedení muffinu videl, ako si ho môj oco odbaľuje z papierového košíčka a hovorí: ” Jaj, to má papier? No nevadí, aspoň si nebudem musieť utierať zadok” (Veronika G.)
 4. Ťahaj už skapíňať! (Babka vnučke, aby šla spať, Lenka M.)
 5. Môj dedo raz vošiel autom do protismeru. Hovorí babke, ktorá sedela vedľa neho:”Marienka, pozri na tých……, všetci idú oproti mne.” Moja babka na to: “Janko, ja tu vidím len jedného….” Našťastie to dobre dopadlo a nikomu sa nič nestalo. (Lenka K.)
 6. Kamarátkin dedo videl chlapcov, co išli pred ním a mali rifle pod riťami a trčali im trenky von. (Túto módu poznáme dodnes). Dobehol ich a jednému rifle vytiahol hore, a že “Ako to to je možné, že všetkým naraz padajú gate?” (Mirka R.)
 7. Keď bola dcérka menšia, chcela papávať len od dedka a ten s hrdosťou zahlásil, že : “Veď ja som už veľa živočíchov vychoval.”(Dominika J.)
 8. Nič zle vám neprajem, len aby ste mali rovnaké deti ako ste vy dvaja (Natty O.)
 9. Babke som zvykla umývať vlasy tak, že sa naklonila nad vaňu, ja som vždy pustila vodu a čakala na teplú a babka zvykla vtedy povedať: “Prilož mi tú sprchu k hlave, moja hlava pritiahne teplú vodu skôr.” (Katka M.)
 10. Náš dedo – svokor povedal: “Teraz tí mladí ľudia nevedia nič. Majú iba tie slúchadlá v ušiach a počúvajú ten hop hop.” (Danka F.)
 11. Mňa raz starký nacapal, ako zdrhám z domu a on taký: “Ty nepovieš starkej, že idem do krčmy a ja nepoviem mame, že sa ti lýtka zapaľujú” (Ivka H.)
 12. Priateľ prišiel 1.  krát na zoznamovačku k nám. Babička sedela za stolom na jej obľúbenom mieste, s rukou si podopierala bradu. Keď priateľ vošiel do izby, predstavil sa. Babka na neho pozrela a s vážnym tónom zahlásila: ,,Ten tu ešči nebul Nikolko ne?” ….. (Nika E.)

Spomínate si aj vy na nejaké nezabudnuteľné vyhlásenia a múdrosti starých rodičov? 🙂

obrázky: Pixabay

Komentáre

komentáre