pondelok , 1 júna 2020
Home / Dieťa / The Climb for Cancer: Výstup teenagerov na najvyššie hory pre dobrý účel

The Climb for Cancer: Výstup teenagerov na najvyššie hory pre dobrý účel

Vyliezť na také najvyššie hory sveta je veľké dobrodružstvo a keď sa k tomu pridruží aj ušľachtilý cieľ, môže mať ďalekosiahlejšie následky a vplyv.

Je za tým odhodlanie

Zakladateľ a štartér projektu je Ron Farb, ktorý za celý čas fungovania projektu vyšiel na najvyšší vrch každého kontinentu sveta a takto pomohol získať viac než 1,5 milióna dolárov pre psychosociálne aktivity, výskum rakoviny, a pridružené programy. Cieľ bol jasný. Uľahčiť boj s rakovinou a pomôcť aj tým, ktorí sú týmto zákerným ochorením člena rodiny postihnutý tiež.

Do projektov je ročne zapojených mnoho rodín, detí, najmä mládeže

The Climb for Cancer je projekt zameraný na boj ľudí s rakovinou a ročne sa doň zapája niekoľko desaťtisíc ľudí, najmä mládež a mladší teenageri, v krajinách po celom svete. Mnoho dobrovoľníkov, ktorí sa podujmú na výstup na hory ako je Kilimandžáro, či na cestu cez Patagóniu, Amazónske pralesy a iné miesta, či ktorí pomáhajú v mnohých dcérskych psycho – sociálnych projektoch podporujúcich a pomáhajúcich rodinám, v ktorých tieto detičky vyrastajú a ktoré sa každodenne stretajú s bojom s touto zákernou chorobou a musia tomu podradiť veľakrát všetko, ročne získa pre projekty podporujúce deti s rakovinou a ich rodiny, nielen financie, ale aj psychickú, morálnu, sociálnu pomoc. Prvoradé je nevzdať sa. A o to tu ide.

Prečo práve rakovina?

Pretože je to stále jedna z najviac postupujúcich chorôb sveta. Denne na ňu zomiera celosvetovo niekoľko miliónov ľudí a napriek pokroku vedy, len polovica z nich má to šťastie, že prežije.

Symbolika v stúpaní a pokorovaní najvyšších cieľov

Ako členovia tohto projektu vravia, vždy je lepšie, ak “vrcholy v živote” prekonáva a poráža človek nie sám, ale spoločne s inými.

zdroj: Facebook / Climb for cancer

Komentáre

komentáre