utorok , 29 novembra 2022
Home / Dieťa / Spolu to dokážeme

Spolu to dokážeme

Všeobecne sa vraví a dokonca platí, že práve predvianočné obdobie patrí medzi tie najštedrejšie. Všetci sme k sebe viac milí, pohostinnejší, štedrejší, viac myslíme na druhých.

Sú však ľudia, ktorí nemyslia na dobro iných len počas tohto obdobia, ale počas celého roka. Nejde len o lekárov, zdravotné sestry, či sociálnych pracovníkov, ale o ľudí z bežného ľudu.

Podávajú pomocnú ruku (organizácie poskytujúce pomoc ľuďom bez domova ako DePaul, Vagus, či Sant’ Egidio, inak o nich sme v rámci ich mlašieho pomocného osadenstva písali už tu: Juniori od Sant Egidia ), organizácie pomáhajúce mamičkám a tehotným ženám v núdzi (Alexis, či Fórum života, o nich povieme trošku neskôr), alebo skupiny ľudí, ktorí pomáhajú deťom a ich rodinám, ktoré potrebujú pomoc pri zbieraní financií na nákladné liečby a lieky z dôvodu, že sa ich prípadov nemá kto ujať a na ich liečby sa nevzťahuje žiadna štátna pomoc, a to ani zo strany zdravotnej poisťovne.

Spolu to dáme

Skupina Spolu to dokážeme pod vedením zanietených žienok Ľudky Andrejkovej a Dominiky Hancinovej Tulipanovej za rok dokázala vykonať a dosiahnuť priam zázraky. Okrem získania financií na liek pre 5 detí SMA, operáciu nožičiek pre Teuška, nedávno pomohli dosiahnuť aj cieľovú sumu pre génovú terapiu pre malú Líviu a transplantáciu pre malého Timurka (Timur a Lívia ). 

Dokopy to činí viac než 8 miliónov eur a pri tejto čiastke nekončia, keďže pomáhajú aj naďalej deťom, ktoré by sa inak k potrebným lekárskym zákrokom, operáciam, terapiám a liekom nedostali.

Dokážu aj nemožné. Vďaka nápadom, zanietenosti, cieľavedomosti, no najmä vďaka srdciam, ktoré neostávajú voči problémom druhých ľahostajné a chladné. Bez pravidelných sponzorov (väčšinou pomáhajú bežní ľudia, či malí podnikatelia, ktorí venujú napríklad výrobky do aukcií a dražieb), či štátnej pomoci.

Spolu to dokážeme je jednoducho synonymom pomoci na báze človek človeku. A dokazujú, že aj na tomto princípe malosti sa dá vybojovať pomoc vo veľkom.

zdroj: Spolu to dokážeme

Komentáre

komentáre