streda , 23 október 2019
Home / Recepty / Chutné obedy / Špenátové halušky pre “nešpenátové” deti

Špenátové halušky pre “nešpenátové” deti

Mnoho detí odmieta niektoré potraviny, ako je napríklad špenát, či cvikla.

Napriek tomu, že sú veľmi zdravé, ich farba, či chuť nie vždy každému padne vhod.

Existujú však spôsoby, ako niektoré potraviny pred deťmi “skryť” a oni nevedia ani, že ich vôbec konzumujú. Ide to aj v prípade halušiek, placiek, či iných jedál, ktoré sa deťom pripravujú doma, aj v škôlke. Máme pre vás recept na jedlo, po ktorom si oblíznu prsty aj tí menší, aj väčší a ktoré nezaberie veľa času :). Ide o jedlo ľahko straviteľné aj tými najmenšími.

Špenátové/Batátové halušky

Ingrediencie: 

špaldová múka, voda, štipka soli, vajce, špenát/batat (ako kto chce)

Postup:

Ide o jednoduchú prípravu. Múku, vajce, vodu a trošičku soli zmiešame, kým nevytvoríme halušky, na aké sme zvyknutí a postupne počas varenia pridávame rozmixovaný špenát, či batát (je to sladký zemiak).

DSC_0005

Dobrú chuť 🙂

Za recept ďakujeme Katke Dikáczovej

Zdroj: osobný archív

To máte tak. Rada píšem, rada premýšľam, rada sa informujem, rada sa zhováram o všetkom možnom… A ešte radšej toto všetko posúvam ďalej. :). A čo je najdôležitejšie pre mňa, napriek tomu, že nie som ešte mamina, chcem ubezpečiť všetky mamičk, ktoré k nám prídu na “návštevu” webu, že sú skvelé a pre svoje deti to najlepšie a že napriek zodpovednosti, ktorá z materstva plynie, netreba zabúdať na humor a nadhľad. Predsa sa jedna matka nescvokne 🙂

Komentáre

komentáre