štvrtok , 18 augusta 2022
Home / Dieťa / “Som človek s Downovým syndrómom a môj život má cenu”

“Som človek s Downovým syndrómom a môj život má cenu”

Takto začal svoj príhovor John Franklin Stevens na pôde Organizácie spojených národov, aby upozornil na ochranu ľudí s Downovým syndrómom. Jeho výpoveď však pokračovala ešte silnejšie.

“Som ľudská bytosť”

“Pozerajte sa na mňa ako na ľudskú bytosť, nie ako na niekoho s vrodeným defektom”

Video nesie krásny a najmä silný odkaz od človeka, ktorý si prechádza bojom seba so spločnosťou a jej predsudkami a dodáva nádej všetkým rodičom, ktorí dieťatko s Downovým syndrómom doma majú a zároveň upozorňuje ostatných, aby si uvedomili, čo za ľudí tieto detičky môžu v budúcnosti byť a že by sa malo s nimi rátať, nie ich vyčleňovať.

“Neberte ma ako nejaký syndróm, berte ma ako človeka. Nepotrebujem byť liečený, potrebujem byť milovaný”

Celé video nájdete nižšie, prvú minútu prehovoru vám tu poskytujem :

“Dobrý deň, moje meno je John Franklin Stephens a som človek s Downovým syndrómom a môj život má cenu. Keď sa moje telo začalo formovať, keď sa prvé dve bunky rozdelili, každá z nich mala jeden extra chromozóm. Ľudia ako ja majú tendenciu byť trošku nižšími, pretože naše ruky a nohy sú kratšie.Naše tváre sú trošku roztečené, pretože naše lícne kosti a naše nosy nevytŕčajú z našich tvárí až tak. Všetko toto zapadá do človeka, ktorý je trošku neobyčajný. V mojom prípade neobyčajne pekný :)”

Zvyšok nájdete vo videu. 🙂

zdroj: YouTube, Facebook

Komentáre

komentáre