štvrtok , 26 novembra 2020
Home / Dieťa / Silné VIDEO: Zem sme MY všetci!

Silné VIDEO: Zem sme MY všetci!

Sme ľudia a všetci spolu žijeme na Zemi. Je to náš spoločný domov, jediný, ktorý máme a ktorý nám dáva všetko, čo k životu potrebujeme. 

Napriek tomu sme si akosi zvykli na to, brať si viac, ako nám prináleží. Všetko naokolo ničiť, devastovať a zabíjať s jediným zámerom: Mať stále viac.

A keďže sme ľudia, najvyšší článok v reťazci, poľahky si to sami pred sebou ospravedlníme. Veď nám to tu predsa všetko patrí, tak čo by sme si nebrali, koľko sa nám zažiada???

Zem nie je iba naša

Ale správame sa, akoby bola. Človek, deštruktívny a devastujúci, drancuje seba aj všetko naokolo. Je presvedčený o tom, že mu patria stromy (ktoré skôr či neskôr vyrúbe či inak skántri), zvieratá (ktoré zabíja, týra a okráda o ich životný priestor), pôda (ktorú zamoruje odpadom), vzduch (plný smogu), iní ľudia a ich zem (a preto ich z nej vyháňa a bojuje s nimi o každý milimeter, aj za cenu nezmyselných obetí)…

Pritom človek – dobyvateľ a pán všetkého zabúda na to najpodstatnejšie, presnejšie na jediné dôležité: Zem nepatrí nikomu, je naša spoločná, všetkých, nielen ľudí. A je len jedna jediná. Nemáme žiaden druhý, alternatívny svet, kam sa v prípade apokalypsy schováme.

Nie je iná planéta, o ktorej by sme vedeli, že nás prichýli a poskytne nám obdobné bohatstvo.

Nie je nič ďalšie, “len” Zem, a preto jej ochrana nie je módny výstrelok ani alternatívny životný štýl. Je to naša základná povinnosť, nás všetkých, chrániť ju a neničiť. Žiť v súlade s tým, čo nám ponúka, s rešpektom, úctou a nebrať si viac, ako potrebujeme.

Zem nepatrí nikomu, je naša spoločná, všetkých, nielen ľudí. A je len jedna jediná.

Pozrite si silné video o tom, akí zlí sme k planéte, na ktorej žijeme a ako málo si uvedomujeme dôsledky nášho devastačného chovania. Správania, ktorého dôsledky budú znášať predovšetkým naše deti. Preto im ho pustite tiež, nech vidia, vedia a neopakujú hlúpe chyby nás, dospelých… A zachránia, čo sa ešte zachrániť dá.

zdroj: Facebook, Pinterest

Komentáre

komentáre