piatok , 27 januára 2023
Home / Mikročlánky / Rodinoviny

Rodinoviny

V čase pandémie mnohí trpeli odlúčením a obmedzením kontaktov, najmä s rodinnými členmi. Mnohí premýšľali nad tým, ako toto odlúčenie urobiť čo najmenej smutným. Ako spojiť napriek komplikáciam rodiny s ich najstaršími členmi.

Seniori boli totiž tou najviac rizikovou skupinou, ktorá odlúčením najmä od svojích detí a vnúčat trpeli najviac. Aby neprišli o najcennejšie okamihy svojich najdrahších, prišla skupinka ľudí so šikovným nápadom, ako zaistiť, aby aj naši najstarší spoluobčania mali k dispozícii súhrn toho, čo sa v živote ich detí a vnúčat odohráva napriek tomu, že niektorí nemajú s technikou skúsenosti.

Je známe, že seniori obľubujú skôr čítanie novín, ako článkov na internete. A tu prichádza skupinka tvoriaca Rodinoviny. Rodinoviny zahŕňajú fotky a informácie pre starých rodičov, ktoré im chodia domov na mesačnej báze. Princíp je jednoduchý. Rodinní príslušníci nahrajú fotky do aplikácie a z aplikácie už tím okolo Rodinovín vytvorí noviny, ktoré následne odošle seniorom priamo do schránky. Je to veľmi milý projekt, ktorý stavia našich najstarších a najzraniteľnejších do popredia záujmu. A zachovávajú originalitu. Pretože nie súbory, nie virtuálny svet, ale ten hmatateľný.

zdroj: Facebook, Rodinoviny

Komentáre

komentáre