nedeľa , 9 mája 2021
Home / Dieťa / Rodinka 4+1 na veselých obrázkoch

Rodinka 4+1 na veselých obrázkoch

Keď sa stretne talent a humor mamy, dve podarené deti a jazvečík, vzniknú z toho aj takéto skvelé ilustrácie plné humoru i reality bežných dní rodiny s dvoma deťmi. 

Ruská ilustrátorka Mária Gorbunová vychováva dve deti a aby toho nebolo málo, nájde si čas aj na zdokumentovanie svojho chaotického života. Či už ide o bezsennú noc alebo ťažký let, jej ilustrácie sú úžasnou ukážkou humoru a pravdy.

Alebo sa vari niektorá s jej kresbami nestotožňujeme? 🙂

Život s dvoma malými deťmi a jazvečíkom

Keď sa staneme mamou, tobôž viacnásobnou, zrazu ide sranda bokom. Na dennom poriadku sú starosti, únava, stres… Čas na zábavu a odreagovanie sa? Pre mnohé mamičky malých detičiek iba nesplniteľná predstava.

Niekedy však stačí málo, možno zmeniť uhol pohľadu a zrazu sa život s deťmi nezdá až taký dramatický. Okej, možno toho veľa nenaspia a nenechajú vás samu ani 5 minút na záchode, ale s trochou nadhľadu to všetko ide. 😀

Máriine ilustrácie nižšie ako dôkaz…

“Ja sama na záchode? Nehrozí! Mira sa okamžite zavesí na kľúčku, kope do dverí a plače, kým neotvorím. Nehovoriac o synovi, ktorý neustále dáva svoju ruku dolu do medzery, pravdepodobne sa ma snaží vytiahnuť. ”

“Keď si prezeráte moje ilustrácie, pravdepodobne si myslíte, že moje deti vždy iba plačú. A ono to tak vlastne aj je. Mira síce celkom pekne spala už od bábätka, ale zato Jura sa budí pravidelne uprostred noci, skladá piesne a testuje našu trpezlivosť. Samozrejme, mama je tá, ktorá má nočné. Koniec koncov, bude to môcť dospať počas dňa. Alebo cez víkend. Alebo o desať rokov neskôr.”

“Moje deti sú presne ten typ detí, ktoré sú schopné prekričať a preplakať aj celý let. Jednoducho nikdy nie sú pokojné.”

“Dnešné menu je brokolica a cestoviny. Mňamky. Rovnaké  jedlo nájdete aj všade pod stolom, len v menších častiach.”

“Tvorivý proces u nás doma.”

“Výlet s deťmi do obchodu absolvujeme pomerne často. Mira je dosť stará, aby vedela, že najlepšie dobroty sú pri pokladni. Čítala som každú knihu a skúšala som každú metódu, no nič nepomohlo. Je to vždy rovnaké – najprv prosí, potom kričí, neraz príde na rad aj váľanie sa po zemi. Niekedy vybuchne v hysterický plač už vopred, pre istotu hneď pri vstupe do obchodu. Tentokrát sa dokonca začala máčať v kaluži a odmietala vstať, kým som nesúhlasila, že ju odveziem do obchodu. Dobre, bez známky zjavnej nervozity som pokojne pokračovala na ceste domov, hoci to vo mne šialene vrelo.

Áno, ľudia naokolo boli šokovaní, babičky ma odsúdili a jeden chlap sa dokonca pokúsil pomôcť Mire, aby sa vrátila späť. Keď sa k nej však priblížil, Mira vstala a utiekla ku mne. Napriek tomu som ju musela domov ťahať.

V okamihoch, ako sú tieto, chcete skočiť do mláky aj vy a kričať na plné pľúca. ”

“V roku 2018 sa moja kuchyňa stala dočasnou krčmou. Dokonca poznám všetkých svojich zákazníkov a ich pravidelné objednávky. Ten pekný chlapec v červenom tričku si vždy prosí pivo a rád si pochutí aj na niečom ďalšom, čo má akurát po ruke. Dievča s červenými vlasmi si zasa dáva nealko piňakoládu a zvyčajne dostane aj vafle alebo kukuricu. A ten malý človek, ktorý sotva stojí na nohách, vždy pije jednu fľašu za druhou skôr, než zaspí. Ale je to pochopiteľné. Musí pracovať v nočných zmenách, takže dospáva, kedy sa dá…”

“Moje deti sú nevyčerpateľné zdroje energie. A tak jedna z mála chvíľ, kedy mi dajú trochu vydýchnuť, je ich spoločné kúpanie. Zatiaľ čo ony majú bublinovú párty z môjho drahého šampónu, odpovedám na komentáre na Instagrame a po očku sledujem nášho psa, ktorý s nimi tiež nie je celkom v bezpečí.”

“5 minút pokoja a ticha, alebo čo sa stane, keď zabudnete zavrieť dvere kúpeľne.”

Toto je Maria a jej krásna rodinka v skutočnosti.

zdroj: Instagram, BoredPanda

Komentáre

komentáre