streda , 20 októbra 2021
Home / Dieťa / Aktivity / RECENZIA: Myšlienkové mapy pre deti – Efektívne učenie (Tony Buzan)

RECENZIA: Myšlienkové mapy pre deti – Efektívne učenie (Tony Buzan)

Čas strávený štúdiom vám už zaberie len polovicu času a s dvojnásobnými výsledkami. To aspoň sľubuje kniha Myšlienkové mapy pre deti – Efektívne učenie od Tonyho Buzana. 

Otravujú vás rodičia s učením a skúškami? Učitelia to robia tiež a dokážu vám naozaj zamotať hlavu. Naše mozgy však milujú farby, vzrušenie, rôznorodosť, energiu, pohyb – všetko, čo čiernobiele riadky poznámok pre opakovanie neponúkajú. Skúste teda použiť myšlienkové mapy, vďaka ktorým bude učenie tisíckrát zaujímavejšie a nekonečne ľahšie.

Tony Buzan a jeho Myšlienkové mapy

Kľúčom k úspechu pri skúškach je efektívne štúdium a cestou, ako to dosiahnuť, sú práve Myšlienkové mapy Tonyho Buzana. Táto zábavná a praktická kniha je určená deťom vo veku od siedmich do štrnástich rokov a na pulty našich kníhkupectiev ju prináša AlbatrosMedia.

Myšlienkové mapy pomôžu deťom vo všetkých oblastiach učenia. Precvičia si vďaka nim mozog a učenie zvládnu ľahko a s radosťou. Že to znie príliš jednoducho? Tak to vyskúšajte a sami sa presvedčte, že učenie už nemusí byť pre deti žiadnym strašiakom…

Základom je opakovanie

Kto je presvedčený, že základy vzdelania tvoria len čítanie, písanie a počítanie, zbystrite pozornosť! V skutočnosti k nim patrí aj zručnosť štvrtá – opakovanie.

Kniha Myšlienkové mapy pre deti – Efektívne učenie sľubuje, že deťom pomôže:

  • zlepšiť pamäť a koncentráciu
  • robiť si efektívne poznámky
  • s ľahkosťou si zapamätať aj fakty z histórie
  • v pokoji si naplánovať odpoveď v priebehu testu
  • urobiť z učenia zábavu

zdroj: AlbatrosMedia

Komentáre

komentáre