utorok , 29 novembra 2022
Home / Dieťa / Aktivity / Projekt Čo dokáže mama: Rozhovor o súťaži

Projekt Čo dokáže mama: Rozhovor o súťaži

Nedávno sme vás informovali o zaujímavej súťaži Čo dokáže mama, ktorá sa týka všetkých šikovných mám.

Tu je niečo bližšie o celom projekte priamo od jednej z jeho autoriek, Tami. 🙂

1.Skúste nám niečo povedať o projekte Čo dokáže mama? Ako dlho je už aktívny a kto s ním prišiel? 🙂

Projekt „Čo dokáže mama“ vznikol 3 roky dozadu vďaka kreatívnej a aktívnej Andrejke Kováčovej (www.andreakovacova.sk). Projekt „Čo dokáže mama“ za krátky čas obletel (nielen) Slovensko. Zakladateľka Andrea Kováčová na základe svojich dlhoročných skúseností v obchode a marketingu zostavila návod pre mamy, ako svoju záľubu úspešne preklopiť v podnikanie, aby sa po materskej už nemuseli vrátiť do práce, ale namiesto toho zarábali na svojom hobby z pohodlia domova a trávili hodnotný čas so svojimi deťmi. Ponúka platformu pre mamičky na materskej/rodičovskej „dovolenke” tvoriť, prezentovať a ponúkať svoje výrobky, tvorbu a služby. Vytvorila projekt, ktorý na Slovensku nemal obdobu. Zjednotila mamičky z celého Slovenska (ale aj zahraničia), aby im ponúkla inšpiráciu, motiváciu a povzbudenie ku kreatívnej tvorbe.

Tvorbe sa maminky venujú popri dieťatku a často krát znovuobjavia nový talent či nadanie, o ktorom predtým nevedeli. Získajú zákazníkov, sebarealizujú sa a založia si podnikanie, ktoré im dovolí nevrátiť sa do nenávidenej práce. Alebo si len spríjemnia čas na materskej novou aktivitou. Úžasné je na tom, že dáva mamičkám alternatívu, aby si mohli vyberať. Každá mama má talent, je šikovná a má veľa čo ponúknuť. Sníva, aby každá mama robila to, čo ju baví a teší. Aby maminky tvorili popri deťoch a deti viedli príkladom, ako si prácu užívať.

Tím “Čo dokáže mama” sa rozrástol a teraz je nás tu 6: Adi, Diani, Evi, Jani, Heňa a Tami. Čo dokáže mama je nielen projekt, ale aj vydavateľstvo, ktoré vydáva sériu nádherných kníh a omaľovanok pre deti, aby sa naučili jesť zeleninu a ovocie- www.mojikamarati.sk. Organizujeme mama trhy, súťaže, aukcie a akcie pre maminky. Oplatí sa nás sledovať na facebooku (skupina, fanpage), kde nás je už viac ako 28.000 mamičiek a stále sa u nás niečo deje.

2.Súťaž Čo dokáže mama má vcelku veľký ohlas. Čo je jej zámerom, komu je venovaná, aké sú parametre na prijatie nejakého výtvoru, výrobku do súťaže?Čo rozhoduje o tom, či bude niekto zaradený, či nie? Odkedy dokedy bude súťaž trvať a ako dlho ešte môžu mamičky prihlasovať svoje výrobky?

Vďaka záujmu zo strany mamičiek a podpore našich partnerov máme tento rok už 3. ročník súťaže o „Najkrajší výrobok od mamky 2017“.  Prihlasovanie do súťaže sme spustili 15. októbra 2017 a bude prebiehať do 7. novembra 2017. Do súťaže sa môže zapojiť ľubovoľná mamina, ktorá fotku vlastného výrobku/tvorby s popisom pošle na email SUTAZ@CODOKAZEMAMA.SK do 7. novembra 2017. Náš tím vyberie 60 výrobkov, ktoré spĺňajú podmienky a postúpi ich do verejného hlasovania od 13. novembra 2017. Hlasovanie prebieha LIKE-ovaním výrobku, ktorý sa maminám a priateľom páči najviac do 10. decembra 2017, kedy do finále postúpi 10 výrobkov. Tento ročník je výnimočný aj kreatívnou porotou, ktorá pozostáva z inšpiratívnych žien ako Tinka Karmažín, Miriam Kalisová, Kristína Farkašová a Eva Tóth. Porota vyberie 3 víťazné výrobky a výsledky zverejní 20. decembra 2017.

Veľmi by sme si priali, aby sa do súťaže zapojilo čo najviac mamičiek. Robíme to s láskou a vierou v podporu šikovnosti žien na materskej/rodičovskej „dovolenke“. Podporte nás, hlasujte a pripojte sa k nám.
Viac informácii získate na oficiálne stránke www.andreakovacova.sk/sutaz/

“Každá mama má talent, je šikovná a má veľa čo ponúknuť.”

3.Čaká víťazky nejaká malá odmena?

Vďaka našim sponzorom máme v rukáve nádherné a štedré dary, luxusné wellness pobyty pre celú rodinu, vzdelávacie a sebarozvíjajúce kurzy/programy, knihy, podporu pre naštartovanie podnikania, ako aj mediálnu podporu partnerov, ktorí víťazkám pomáhajú s propagovaním ich tvorby.

4.Čo je cieľom nielen súťaže, ale aj projektu Čo dokáže mama?

Cieľom súťaží a projektu „Čo dokáže mama“ je vytvoriť priestor na sebarealizáciu mamičiek popri deťoch, odporezentovanie a podpora pri rozbiehaní podnikania. Vytvárame aj sprievodné informatívne produkty vo forme e-kníh, kde si maminky môžu nájsť odpovede ohľadne legislatívnych podmienok pri štartovaní vlastných zárobkových projektov. Dostanú tipy, motiváciu a inšpiráciu, čo všetko sa dá vytvoriť, kým Vaše dieťatko naobed spí. Fandíme si, nakupujeme, radíme si, podporujeme menej šťastných ľudí, podporujeme sa navzájom, vyrábame, pečieme, šijeme, tvoríme, chválime sa, odporúčame- dávame o sebe vedieť aj iným- čo dokáže mama je tím pozitívne ladených mamičiek, ktoré každým dňom menia Slovensko k lepšiemu.

Veľmi nás potešíš, ak sa k nám pridáš. Pozri si, čo všetko maminky vyrábajú a pridaj svoje nápady. Fotky súťažných predmetov čakáme do 7.11.2017 poponáhľaj sa, aby sme ťa zaradili do súťaže a budeš mať šancu vyhrať veľmi štedré ceny. Pozvi aj kamošky-mamošky preposlaním tohto článku alebo zdieľaním súťaže na sociálnych sieťach. Tešíme sa na teba a ďakujeme!
TAMI z tímu „Čo dokáže mama“

Ďakujeme a želáme veľa úspechov a vy sa isto prihláste. 🙂

zdroj obrázkov: Pixabay

Komentáre

komentáre