štvrtok , 18 augusta 2022
Home / Dieťa / Batoľa / Podľa čoho vyberať fusak pre bábätko?

Podľa čoho vyberať fusak pre bábätko?

Fusak – neoddeliteľná súčasť zimnej výbavy snáď všetkých bábätiek. A keďže výber je doslova neobmedzený, nejedna mamička celkom presne nevie, podľa čoho fusak vyberať.

Čo všetko by mal kvalitný fusak spĺňať a na čo sa je dobré pri jeho kúpe zamerať?

Špecializovaný zimný fusak alebo fusak ako súčasť výbavy kočíka?

V ponuke nájdeme fusaky od výmyslu sveta. Fusaky športové, vysoko funkčné aj ultra moderné v elegantnom dizajne.

Ak vám ide predovšetkým o dokonalé zladenie kočíka s fusakom, zrejme oceníte, ak je fusak už súčasťou výbavy kupovaného kočiara. Ak však túto možnosť nemáte a fusak ste nekupovali naraz s kočíkom, môžete sa rozhodnúť na základe ďalších kritérií. Mnohé mamičky siahajú po kvalitných špecializovaných fusakoch, ktoré sú predovšetkým praktické, funkčné a vyznačujú sa výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami.

Fusak od narodenia verzus fusak, čo rastie s dieťatkom

V prípade, že zháňate fusak pre novorodenca, môžete vyberať z niekoľkých variant. Buď si zvolíte malý fusak, z ktorého ale bábo pomerne rýchlo vyrastie, prípadne si vyberiete praktickejší a priestrannejší model, v ktorom však hrozí, že trvá o čosi dlhšie, kým zahreje aj tie najmenšie bábätká.

Voľbou číslo jeden mnohých mám je však fusak odopínací, čo je model, na ktorom sa v prípade potreby veľmi jednoducho odopne spodná časť a fusak sa tak poľahky prispôsobí rastúcemu dieťatku.

Skvelými sú aj fusaky variabilné, ktoré sa dajú využiť nielen v zimných mesiacoch, ale prakticky počas celého roka.  Od narodenia až do 4 rokov veku dieťaťa. Takéto fusaky zvyčajne tvoria až tri vrstvy, ktoré je možné ľubovoľne pripínať či odopínať, vďaka čomu máte na počkanie hrejivý fusak na zimu, alebo jeho tenšiu jarnú verziu.

Prispôsobte fusak svojim vlastným predstavám

Jednotlivé fusaky sa odlišujú použitými materiálmi, integrovanými technológiami, praktickými vychytávkami aj vzhľadom. Čo sa materiálov a technológií týka, ideálne sú fusaky vybavené membránou, ktorá pomáha odrážať telesné teplo vytvorené dieťaťom späť do fusaku. Teplo vďaka tomu zostáva vo vnútri a nedochádza k jeho zbytočným únikom. Táto membrána garantuje aj 100% odolnosť fusaku proti vetru a vode, to všetko pri maximálnej priedušnosti, takže žiadne obavy, že by sa dieťatko vo fusaku prehnane spotilo.

Pre mamičky, ktoré preferujú skôr prírodné materiály, sú zasa zaujímavé fusaky plnené perím či vystlané pravou ovčou kožušinou.

zdroj: Flickr, Facebook

Komentáre

komentáre