štvrtok , 24 júna 2021
Home / Rodina / Rodičia a deti / Otestujte sa – Patríte do skupiny matiek, ktoré si „rodičák“ užívajú alebo medzi tie, ktoré sa nevedia dočkať návratu do práce?

Otestujte sa – Patríte do skupiny matiek, ktoré si „rodičák“ užívajú alebo medzi tie, ktoré sa nevedia dočkať návratu do práce?

Čerpanie matersko-rodičovskej dovolenky je všetko iné, len nie plavba naprieč Atlantikom, let na Mesiac či wellness pobyt v Piešťanských kúpeľoch. Na druhej strane naše deti za túto námahu stoja.

Otestujte sa a zistite, do ktorej skupiny matiek patríte. Medzi tie, ktoré si cumlíkové povinnosti užívajú alebo medzi tie, ktoré sa tešia na chvíle, kým ich deti aspoň trochu povyrastú?

Otestuj sa1

Zaškrtnite tie odpovede, ktoré vás definujú čo najvýstižnejšie:

1.

–  A) Ráno čo ráno sa kocháte pohľadom na spiacich potomkov…, nevadí, že ste práve uprostred kiahňovej rekonvalescencie a tváre detí sú posiate naozaj, ale naozaj škaredými pupencami.

–  B) Keď vstanete, zapnete si Teleráno a prijmete prvú dávku povzbudzujúceho kofeínu.

2.

–  A) Vaše deti vám pripadajú ako géniovia a ich pokroky s radosťou sprostredkovávate všetkým príbuzným a známym, ktorí sú ešte ochotní počúvať. Tomu, že ich je čím ďalej, tým menej, absolútne nevenujete pozornosť.

–  B) Vaše deti sú len deti, príbuzní a známi predstavujú výborný materiál na stráženie.

3.

–  A) Keď sa blíži 15. deň v mesiaci, dobromyseľne prijmete štátny príspevok určený na starostlivosť o nového daňového poplatníka. Áno, je pravda, že ten príspevok by mal byť vyšší, na druhej strane cca 200 eur za to, že sa celý deň hráte na indiánov, nie je zlé, či?

–  B) Keď sa blíži 15. deň v mesiaci, netrpezlivo sledujete, kým cinkne sms o prijatom kredite na bankovom účte. Pohľad na výšku príspevku vás znechutí: 200 eur za 24-hodinový úväzok bez nároku na voľný víkend či dovolenku je smiešna suma.

4.

–  A) V každom vrecku máte použité vreckovky, malé autíčka či hračky z kindervajca.

–  B) Vo vrecku nosíte nepoužité papierové vreckovky a vlhčené hygienické obrúsky.

5.

–   A) Svoj mobil neustále zabúdate doma. Ak aj nie, vôbec netušíte, v ktorom vrecku či kapse je. Puzdro na mobil tiež nemáte, zožul ho pes alebo niektoré z detí spláchlo do záchodovej misy. Neustále zabúdanie kľúčov v zámke pre zmenu spôsobilo, že ich nosíte zavesené na krku.

–  B) Mobil máte odložený v púzdre, peniaze v peňaženke a mobil v puzdre s peňaženkou v kabelke. Kabelka je pekného a čistého vzhľadu bez známok zvyškov jedla či detských…, prípadne zvieracích slín.

6.

–  A) Keď sa vaše dieťa hodí na zem, samozrejme na verejnosti, bez slov a nekompromisne naznačíte, že podobného akrobatického kúsku ste schopná aj vy. V prípade, že vám dieťa neverí, rolu je potrebné dohrať do konca 😉 ??!

– B) Keď sa vaše dieťa hodí na zem, kúpite mu prvú vec, na ktorú ukáže prstom, len aby na vás neznámi okoloidúci nepozerali s dešpektom.

7.

– A) Rodičovstvom sa u vás prebudila zvláštna záľuba v  detských knihách, … do tej miery, že obľúbené knihy, ako Katka a Šklbko, Jurošík a iné, nehanebne kradnete svojim deťom z nočného stolíka.

– B) Uprednostňujete literatúru bližšie charakterizujúcu vekovú skupinu, do ktorej vy patríte.

8.

–  A) Vykazujete,…. povedzme…, mierne zanedbaný fyzický vzhľad: vaše nohy už nepotrebujú holiča, ale kaderníka; vyrastené korienky vlasov na celú ulicu oznamujú váš skutočný vek a obočie dorástlo na hrúbku obočia vášho partnera. Vyzeráte ako matka na materskej.

–  B) Váš vzhľad je precízne upravený a bez akýchkoľvek známok vyčerpanosti. Pravé obočie je dokonale identické s ľavým, pleť má zamatový vzhľad a pery odtieň ruže. Patríte medzi atraktívne ženy.

9.

–  A) Svoj čas trávite s deťmi.

–  B) Deti trávia čas s vami.

10.

–  A) Aby vás vaše deti počúvali, vy im načúvate.

–  B) Chcete, aby vaše deti počúvali vás.

11.

–  A) Vaše deti vás milujú.

–  B) Vaše deti vás milujú.

Otestuj sa2

Je jedno, do ktorej skupiny patríte, deti svoje mamy milujú bez výhrad. 

Ak ste zaškrtli viac odpovedí typu A), patríte do skupiny matiek, ktoré si materskú dovolenku užívajú. Ak ste zaškrtli viac odpovedí typu B), patríte do skupiny matiek, ktorých materská dovolenka napĺňa o čosi menej a skorý nástup do práce privítajú.

Na záver treba podotknúť, že náš malý test materinského zanietenia je myslený výsostne s nadsázkou a na pobavenie. Výsledok výchovy zhodnotia až samotné produkty (deti) v závere výrobného procesu, aj keď, ten je v danej problematike viac – menej nekonečný 🙂 .

foto: Pixabay

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Komentáre

komentáre