streda , 20 januára 2021
Home / Dieťa / Originálna detská izbička? Obrázok na stenu jej dodá šmrnc!

Originálna detská izbička? Obrázok na stenu jej dodá šmrnc!

Kráľovstvo všetkých detí – ich izbička. Detská izba je bez pochýb miestom, kde dieťa trávi najviac času, hrá sa tu, učí aj sníva, a preto by to malo byť miesto, kde sa cíti najlepšie.

Ako dosiahnuť, aby sa z obyčajnej miestnosti stalo jeho malé detské kráľovstvo, v ktorom sa bude cítiť maximálne pohodlne a neohrozene?

Tu je zopár tipov na skvelé doplnky, vďaka ktorým to možno docieliť rýchlo a bez väčšej námahy…

Detská izba – kráľovstvo dieťaťa

Detská izba je špecifickým priestorom, ktorý by nemal spĺňať len funkčné parametre. Okrem toho, že je rozdiel, či zariaďujeme izbičku pre novorodenca, alebo pre školáka, taktiež musíme zohľadniť aj priestorové možnosti danej izby. Tým najdôležitejším kritériom je však rešpektovanie osobnosti a záujmov dieťaťa.

Na všetko sa je preto potrebné dívať jeho/jej očami. Vhodne zvolený detský nábytok s praktickým úložným priestorom a ak sa dá, tak bez zásuviek, do ktorých si dieťa poľahky pricvikne prsty, je v detskej izbe samozrejmosťou. Na prehľadné a rýchle uloženie hračiek sú zasa ideálnym riešením rôzne krabice a úložné boxy vo výške dieťaťa.

Aj výber postieľky, neskôr písací stolík a stolička sú zväčša v réžii rodičov, hoci aj tu je možnosť do výberu zapojiť i dieťa a dať mu príležitosť vyjadriť sa aspoň k farebnému odtieňu nábytku v jeho malom kráľovstve.

Omnoho viac šancí dotvoriť si izbičku podľa vlastných predstáv sa mu však naskytne pri voľbe doplnkov. Práve tie dávajú každej detskej izbe jedinečný vzhľad a robia ju originálnou. Či už ide o detské obrazy na stenu, lampu alebo vankúše, dieťa by malo dostať šancu vybrať si to, čo sa mu páči. Jednak ho to učí samostatne sa rozhodovať, no tiež mu tým ukážeme, že si ceníme jeho názor a detská izba je skutočne jeho teritóriom.

Obraz do detskej izby ako jedinečný doplnok

Rozmanité obrazy na plátne, či už z vlastnej fotografie dieťatka, alebo s krásnym detským motívom obľúbených postavičiek sú úžasným doplnkom, ktorý nádherne oživí každú detskú izbičku. Vašej malej dcérke sa zrejme najviac zavďačíte obľúbenou princeznou, chalani zasa ocenia skôr Spidermana či motív autíčok.

Tu možno siahnuť nielen po samotných obrazoch do spálne, ale núkajú sa aj nálepky na stenu, ku ktorým tematicky doladíte lampičku, závesy i koberec a je to! Izbička je v momente premenená na úžasné rozprávkové kráľovstvo.

Čo sa týka doplnkov do izby pre starších študentov, tu sa asi s Disney motívom príliš nevyhráme. Stále sú tu však skvelé možnosti, ako z detskej izbičky spraviť izbu dospievajúceho dieťaťa. Zaujímavosťou môžu byť napríklad viacdielne obrazy, možno aj z vlastných fotografií, prípadne abstraktné kresby či plagáty obľúbených kapiel. S vhodne zvolenou farbou stien a doplnkov je z toho razom súkromný priestor skoro dospeláka.

zdroj: TopObrazy, Pixabay

Komentáre

komentáre