nedeľa , 23 februára 2020
Home / Dieťa / Od februára už za otca pri pôrode nezaplatíte

Od februára už za otca pri pôrode nezaplatíte

Od februára sa ide meniť zákon v rezorte zdravotníctva.

Avizované už vlani

S týmto návrhom prišiel minister už vlani, no platný začne byť až tento rok.

Matky si tak už za prítomnosť otca bábätka nebudú platiť a dokonca sa ruší poplatok aj za epidurál. No za výber pôrodníka poplatky ostávajú.

Sme poslední

Slovensko je zatiaľ poslednou krajinou, kde sa poplatok za prítomnosť otca pri pôrode poberá. Od februára tomu bude inak. Dokonca aj samá Česká republika tieto poplatky zrušila skôr s tým, že súd rozhodol, že prítomnosť akejkoľvek inej osoby pri pôrode vlastne vychádza zo zákona a teda nemalo by sa za ňu platiť.

Pokiaľ ide o poplatky za výber pôrodníka, tie ostávajú. Podľa ministra zdravotníctva je v tom aj určitá motivácia pre daného lekára, aby prišiel za pacientkou aj mimo svojej služby, keďže časť sumy z poplatku ide aj jemu.

zdroj:TASR, pixabay

To máte tak. Rada píšem, rada premýšľam, rada sa informujem, rada sa zhováram o všetkom možnom… A ešte radšej toto všetko posúvam ďalej. :). A čo je najdôležitejšie pre mňa, napriek tomu, že nie som ešte mamina, chcem ubezpečiť všetky mamičk, ktoré k nám prídu na “návštevu” webu, že sú skvelé a pre svoje deti to najlepšie a že napriek zodpovednosti, ktorá z materstva plynie, netreba zabúdať na humor a nadhľad. Predsa sa jedna matka nescvokne 🙂

Komentáre

komentáre