štvrtok , 18 augusta 2022
Home / Dieťa / Nová kampaň Jamieho Olivera za zdravšie jedlo pre deti: Podporiť ju môžeme všetci!

Nová kampaň Jamieho Olivera za zdravšie jedlo pre deti: Podporiť ju môžeme všetci!

Známy anglický šéfkuchár Jamie Oliver prišiel s veľmi zaujímavou myšlienkou. Rozhodol sa apelovať na kompetentných i široké masy, aby sa obmedzila reklama na nezdravé potraviny.

Najviac ohrozené sú ňou práve deti, ktoré podľa celebritného kuchára aj pod jej vplyvom nezdravo jedia a priberajú.

Kampaň za zdravší životný štýl našich detí

Kampaň Jamieho Olivera je spustená len niekoľko dní, no už poriadne nabrala na obrátkach. Jej cieľom je deti lepšie chrániť pred vplyvom reklám, ktoré propagujú nezdravú stravu.

42-ročný Angličan to vidí jednoducho, podľa neho čím viac takýchto reklám deti uvidia, tým viac nezdravých potravín aj zjedia. Je jedno, či je to na zastávke MHD, alebo doma v televízii či na internete, podstatné je, aby výrobcovia potravín minimálne zregulovali nezdravý dopad ich jedál na tých najmenších.

O tom, že táto kampaň má zmysel, sú presvedčené aj celebrity, ktoré Jamieho aktivitu verejne podporujú. Za všetkých spomeňme herca Orlanda Blooma či topmodelku Claudiu Schiffer, ktorí na svoje instagramové účty pridali fotku so zakrytými očami a heštegom #AdEnough.

A urobiť tak môžeme aj my všetci. Stačí sa odfotiť s rukou cez tvár, pridať hešteg #AdEnough a obrázok nahodiť na sociálnu sieť Instagram, Twitter či Facebook.

Ako známy viacnásobný otecko a kuchárska celebrita dodáva, cieľom tejto kampane nie je, aby veľké značky úplne prestali s reklamou na ich produkty. Ide predovšetkým o to, aby sme my, rodičia a spotrebitelia, mali istotu, že našim deťom nie je na každom rohu ponúkané nezdravé jedlo.

zdroj: Instragram, DailyMailOnline

Komentáre

komentáre