štvrtok , 18 augusta 2022
Home / Dieťa / Aktivity / Nenechaj sa poraziť: Už 11. mája!

Nenechaj sa poraziť: Už 11. mája!

Nenechaj sa poraziť je heslo tohtoročného charitatívneho, už druhého Behu neporazených, ktorý sa tento rok uskutoční, na rozdiel od vlaňajšieho, ktorý bol v Nitre, v našom hlavnom meste, v Bratislave.

Môže sa to stať každému

Cievna mozgová príhoda, alebo ak chcete porážka, je náhle prerušenie prítoku krvi do mozgu, čo spôsobuje alebo nedokrvenie alebo zakrvácanie mozgového tkaniva. V niektorých krajinách je porážka 3. najčastejšou príčinou úmrtia  (Bližšie informácie ).

Vo väčšine prípadov sa po prekonaní porážky pacienti stávajú dlhodobo imobilnými a práceneschopnými, čo neovplyvňuje len jednotlivca, ale celú rodinu.

Občianske združenie Porážka.sk pomáha pacientom a ich rodinám po tom, čo CMP prekonajú. Ide o psychickú, sociálnu, ale aj materiálnu, či finančnú pomoc. Organizuje množstvo podujatí, na ktorých upozorňuje na problém výskytu CPM, na jej príznaky a   dôsledky na všetkých úrovniach. Za úlohu si dávajú nielen prevenciu , ale aj aktivity spojené s resocializáciou pacienta po prekonaní CPM.  ( viac informácii o organizácii aj o jej zakladateľke, tiež mamičke, Alžbete Husarovič na porazka.sk )

Tento rok sa pod ich vedením uskutoční 2.ročník charitatívneho behu s názvom Beh Neporazených, na ktorý sú srdečne pozvaní všetci, ktorí majú záujem podporiť tých, ktorí to potrebujú .

Kedy? 11. mája

Kde? River park v Bratislave.

Kto? Zúčastniť sa ho môžu aj dospelí, aj deti.

Viac info o behu nájdete na stránke www.porazka.sk.

Príďte aj vy s rodinou stráviť kvalitný čas pri zdravom pohybe a pomôžete tým aj druhým :). Výťažok z Behu bude venovaný 3 rodinám, ktoré majú pacienta po CMP!

zdroj: Porazka.sk

Komentáre

komentáre