piatok , 27 januára 2023
Home / Hodnotenia / Negatívny vplyv blogovania? Ani náhodou!

Negatívny vplyv blogovania? Ani náhodou!

Aspoň nie vždy. Sme v dobe, kedy mnohé dospievajúce dievčatá, približne od 12 rokov, začínajú so sledovaním nielen najnovších trendov v móde.

Tak sa dostali k slovu a úspechu mnohí youtuberi, módni blogeri, aj iní mladí ľudia, ktorí sa rozhodli, že začnú oslovovať dospievajúcu mládež.

Niečo podobné pozná asi každá mamička dospievajúcej dcéry. Štartovací vek býva od 12 rokov...
Niečo podobné pozná asi každá mamička dospievajúcej dcéry. Štartovací vek býva od 12 rokov…

Je to o názore a vkuse, ale aj rozume

Módny “bloggering” nie je ničím novým a ak sa už nejaké mladé dievča rozhodne, že s ním začne, musí rátať s tým, že konkurencia je veľká. No najmä ide o to, určiť si, komu bude svoje odkazy smerovať. A v neposlednom rade si musí uvedomiť zodpovednosť, ktorú toto smerovanie nesie.

Myslím si, že pokiaľ máme nejaký koníček/ záľubu a baví nás to, nemala by nás odrádzať konkurencia.

Zdravý rozum nadovšetko

Mnohé baby idú do rizika. Mnohé dievčatá, ktoré ich sledujú, sú ovplyvňované. A mnohé to aj využívajú. Ale nájdu sa aj také, ktoré majú na bloggerskú činnosť zdravý pohľad a vedia vo svojej záľube nájsť spôsob, ako mladé dievčatá neovplyvniť, ale poradiť im. V dobrom.

Mladé dievčatá, ale aj mnohé mladé ženy potrebujú vhodné vzory
Mladé dievčatá, ale aj mnohé mladé ženy potrebujú vhodné vzory

A presne takou je aj mladá bloggerka Katka Selecká z Trebišova, ktorá píše pod pseudonymom Blackk Diamond a okrem skúšania kozmetiky má jasný názor aj na to, ako by k starostlivosti o svoju pleť mali mladé, aj dospelejšie dievčatá a ženy pristupovať. A my si ju trošku predstavíme, nech vieme, o čo vlastne v tejto sfére ide a či sa máme báť :). A možno padne vhod aj menšia inšpirácia. 🙂

1.Čo bolo prvotným impulzom, že si sa dala na bloggovanie o móde a kto je tvojou cieľovou skupinou?

Mojím prvým impulzom bol pohľad na kopu kozmetiky, ktorú som mala doma. Od malička som mamke liezla do kozmetického stolíka a skúšala kozmetiku, aj keď mi v tom veku do ruky nepatrila. Moja záľuba ma neprešla ani po rokoch, a preto som sa rozhodla predať svoje skúsenosti ďalším ženám alebo dievčatám. Mojou cieľovou skupiny sú dievčatá, ženy v každom veku. Myslím si, že žena by sa mala o seba starať už od svojej začínajúcej puberty, tým nemyslím, že by na seba mala natierať vrstvy make-upu, ale mala by dbať na hydratáciu a starostlivosť. A neskôr v pokročilom veku aspoň zakryť nedostatky, upraviť si obočie a pod.

2.Dnes je konkurencia dosť veľká, nebála si sa, keď si začínala?

Keď som začínala, konkurencia na Slovensku už bola celkom veľká a dnes dokonca ešte väčšia, no napriek tomu ma to neodradilo. Myslím si, že pokiaľ máme nejaký koníček/záľubu a baví nás to, nemala by nás odrádzať konkurencia. Aj tie najlepšie bloggerky na Slovensku mali niekedy konkurenciu a dnes patria k tým najlepším. Konkurencia ma posúva vpred a inšpiruje ma. Nechcem byť najlepšia, ale chcem robiť to, čo ma baví.
Katka Selecká, alebo Blackk Diamond. Prirodzená, milá, no najmä svoja
Katka Selecká, alebo Blackk Diamond. Prirodzená, milá, no najmä svoja

3.Čo ťa najviac baví na bloggovaní? V čom vidíš také to naplnenie tejto činnosti u teba?

Každý by mal mať koníček, ktorému sa venuje. Bloggovanie a testovanie kozmetiky je zasa ten môj. Študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave, a to ma nejako inšpirovalo k tomu, aby som začala písať. Milujem kozmetiku a všetko, čo sa jej týka. Baví ma skúšať nové produkty a moje dojmy podávať ďalej. Sama, keď si idem kúpiť nejaký produkt, ktorý ešte nemám, si pozriem recenziu a myslím si, že to ľudí baví a pomáha im to.

4.Ako dlho sa venuješ blogovaniu a čo všetko je obsahom tvojej blogerskej činnosti?

Venujem sa tomu tretí rok. No už je to rok, čo mám aj svoju vlastnú stránku. Predtým som bola na doméne, kde je väčšina blogeriek. Ale chcela som svoju, kde si budem prispôsobovať všetko sama. Moja blogerská činnosť je moja radosť. Keď nemám náladu alebo čas, tak nepíšem nič. Snažím sa, aby články vychádzali pravidelne a hlavne testovať prístupnú kozmetiku na Slovensku. Spolupracujem s rôznymi značkami, no zatiaľ ich nie je toľko, aby som nestíhala. Produkty si kupujem aj sama, sledujem novinky, čítam iné recenzie, youtube videá a testujem len to, čo reálne používam.

17430594_660127194170526_2053327229_o
5.Všimla som si, že niektoré výrobky aj testuješ. Predsa len, nemala si aj nejaký nepríjemný zážitok, inak povedané, že sa niekedy niečo nepodarilo tak, ako si si predstavovala? Nejaké nehody a podobne. ? 

S nepríjemným zážitkom som sa nestretla, ale stalo sa mi, že ma oslovila firma, ktorá mi poslala produkty. Očividne čakala kladnú recenziu, no bohužiaľ tie produkty boli prepadák, a tak som ich aj zhodnotila. Prišla mi správa, že to načakali a mysleli si, že napíšem len to dobré. ? Inak sa mi nestalo nič vtipné alebo nepríjemné. Na svoj blog sa snažím pridávať produkty, ktoré stoja zato. Tie, ktoré mi nevyhovujú, posúvam kamarátkam alebo rodine. Predsa každému vyhovuje niečo iné.

Katke ďakujeme a želáme veľa úspechov, najmä aby ostala takou, aká je. :).

A ak by ste boli zvedaví, táto kočka je nominovaná v ankete Bloger roka a hlasovať môžete za ňu na tomto linku:

https://blogerroka.sk/2017/blackk-diamond/

zdroj: Pixabay, súkromný archív K. Seleckej

Komentáre

komentáre