nedeľa , 2 októbra 2022
Home / Mikročlánky / Nádhera: Nastávajúci nevidiaci otec “vidí” svoje nenarodené bábätko

Nádhera: Nastávajúci nevidiaci otec “vidí” svoje nenarodené bábätko

Nathan Edge z Mansfieldu v Anglicku je nastávajúci otecko, ktorý však vďaka svojmu hendikepu nemá možnosť zažiť všetko, čo obyčajne zažívajú vidiaci budúci ockovia. Napríklad aj vidieť ultrazvuk svojho dieťatka.

Nathan oslepol pred 7 rokmi. Keď prišiel čas ultrazvuku v 12. týždni tehotenstva, bol z toho veľmi smutný. Na rozdiel od iných budúcich ockov totiž nemal príležitosť vidieť tento ultrazvuk na vlastné oči. Vďaka vynaliezavosti a ľudskosti sa však podarilo niečo, čo mu tento zážitok “zhmotnilo”a umožnilo mu, aby si ho užil naplno.

S nápadom prišla cvičiteľka psov Deb Fisher, ktorá napriek nulovým predchádzajúcim skúsenostiam prišla s nápadom zhmotniť fotku ultrazvuku, aby mohol Nathan vnímať telíčko svojho synčeka aspoň svojími prstami. A tak tento snímok vyšila presne do detailov.

“Nemôžem veriť, že je niekto taký milý a pozorný a že vie, že by to pre Nathana bolo niečo špeciálne,” vyjadrila sa Nathanova partnerka a matka jeho dieťaťa Emma.

Fisher chcela, aby bol obraz čo najdôveryhodnejší a najprecíznejší, a tak sa dokonca radila s pôrodnou asistentkou, aby zvýraznila najdôležitejšie časti telíčka bábätka, aby obraz čo najviac vynikol. Vyšiť obraz jej trvalo 40 hodín počas 3 týždňov. Ale výsledok stojí za to.

“Emma o tom vedela celé týždne, ale do poslednej chvíle mi nič neprezradila. Bolo to dosť emotívne a chvíľku mi trvalo, kým som to spracoval,” povedal Nathan, ktorý hrá v anglickom futbalovom tíme nevidiacich a dodal: “Je to vzrušujúce, stať sa otcom a aj trochu desivé, ale určite sa veľmi teším.”

Po tom, ako dostal vyšitý obraz svojho nenarodeného synčeka, napísal na Twitteri príspevok:

“Po prvýkrát, ako slepý nastávajúci otecko, som schopný vnímať obraz ultrazvuku nášho bábätka dotykom. Nedokážem opísať, aké úžasné to je.”

zdroj/foto: www.people.com/Facebook

Komentáre

komentáre