piatok , 10 júla 2020
Home / Dieťa / Motorkári proti násiliu páchanom na deťoch

Motorkári proti násiliu páchanom na deťoch

Nadpis, ktorý vyvolá v človeku rôzne myšlienky. Skúsime sa naň pozrieť bližšie.

Motorkári proti násiliu páchanom na deťoch je organizácia motorkárov, ktorí sa zoskupili, aby pomáhali deťom, ktoré boli obeťou násilia. Fyzického, psychického, aj, možno aj najmä, sexuálneho. V čom ich pomoc spočíva prioritne?

Obrovská podpora najmä na súdoch

Jednou z náplní aktivity týchto na pohľad drsných mužov je byť spolu s dieťaťom prítomným pri súdnom procese s dospelými, ktorí sa tohto násilia na dieťati dopustili. Prioritou je, aby sa dieťa cítilo bezpečne a aby malo pocit a vedomie, že je chránené a nie je samo a že sa nemusí báť prehovoriť. Je totiž bežné, že tlak, ktorý samotný súdny proces dokáže na dieťa spôsobiť, môže dieťa pozastaviť predtým, poukázať na násilníka, či prehovoriť o tom, čo sa mu udialo a tým dá šancu tomu, aby sa násilník dostal na slobodu, keďže súd tým nedostane žiadne pádne dôkazy. Nehovoriac o zastrašovaní detí zo strany blízkych príbuzných, ktorí násilia páchajú.

Známy je prípad dievčatka, ktoré malo na súde svedčiť proti svojmu otcovi:

Sudca: Bojíš sa?

Dievčatko: Nie.

Sudca: Prečo?

Dievčatko: Pretože moji kamaráti (práve prítomní motorkári) sú desivejší ako on.

A presne toto je cieľom tejto skupiny. Byť nablízku deťom, na ktorých je páchané násilie, sprevádzať ich na súdne procesy a byť im oporou a útočiskom,ktoré tieto deti po takomto zážitku potrebujú.

Krásny projekt s ešte krajším posolstvom.

zdroj: Facebook, You Tube

Komentáre

komentáre