nedeľa , 23 januára 2022
Home / Zaujímavosti / Krása a móda / Miss Slovensko 2017 Hanka Závodná: “Na dlhodobú pozitívnu energiu je dôležitý čas, ktorý venujete pravidelne sami sebe”

Miss Slovensko 2017 Hanka Závodná: “Na dlhodobú pozitívnu energiu je dôležitý čas, ktorý venujete pravidelne sami sebe”

Je tomu už rok, čo Hanka Závodná vyhrala Miss Slovensko. Očarila prirodzenosťou, príjemným úsmevom, vystupovaním a sršiacou pozitívnou energiou spojenou s ľudskosťou.

Každá súťaž Miss je prepieraná v médiách, v spoločnosti a nie vždy, čo je na škodu, sú preberané pravdy, či to, čo je najdôležitejšie. Žena – modelka, sama, taká, aká je a nie taká, akou ju chcú poniektorí mať.

Hanka Závodná je úžasná práve v tom, že je sama sebou a nenechala sa zvrhnúť trendom . Stále si ide za svojími snami, dokonca nastavila latku vo vnímaní a pozeraní sa na modelky vyššie. Tak nás zaujímalo, ako ten rok od súťaže prežila, ako si spomína na obdobie strávené na Miss World a na svoje úspechy a ako sa s odstupom času na celé obdobie po tom pozerá a či aj ona máva problém s tým, čo sa o modelkách dokáže napísať a povedať. A ak sa začítate pozorne, dozviete sa, čomu sa okrem modelingu Hanka venuje dnes…

1.Od Vášho víťazstva Miss Slovensko uplynul rok. Ako by ste zhodnotila toto obdobie? Malo len samé pozitíva, či sa našli aj nejaké negatíva? Ako sa na svoje víťazstvo a úspech v súťaži pozeráte s odstupom času? Je tam stále eufória, nadšenie, alebo ste si akosi už zvykla?

Bolo to veľmi pekné obdobie, ktoré aj ubehlo veľmi rýchlo. Mám krásne spomienky, ktoré raz budem určite rozprávať aj svojim deťom. No ak sa mám priznať, aj som sa tešila, že môžem titul po roku posunúť ďalej. Som človek, ktorý má rád všetko zorganizované, a toto sa mi počas roku nedarilo, keďže každú chvíľu prichádzali nečakané udalosti a situácie. Bola to taká škola života. Ale s odstupom času sa na tento celý rok pozerám so širokým úsmevom na perách. Stále sa mi stáva, že ma ľudia na ulici pozdravia, usmejú sa, zamávajú mi, potešia ma darčekom, či prosbou o spoločnú fotografiu. A potom po krátkom rozhovore dostávam komplimenty, že som úplne normálna, prirodzená, úprimná. Viac ľudí má asi takú averziu voči miss-kám, preto som veľmi rada keď im to môžem aspoň takto vyvrátiť.

2.Bolo niečo, čoho ste sa po skončení súťaže bála, či na čo ste sa tešila?

Nebála som sa ničoho. Práve naopak, tešila som sa, keď odovzdám korunku ďalej, pretože som vedela, že tým urobím radosť novému dievčaťu, že zažije síce aj ťažký, ale krásny rok plný zážitkov. Po ukončení roku môjho kraľovania stále pokračujem v charitatívnych činnostiach a dostala som prácu snov, a to v škôlke.

3.Ktorý z projektov, ktorých ste sa zúčastnila, či ktoré ste podporila vo Vás zanechali za ten rok po Misske najväčšiu stopu a ktorý vás zároveň najviac tešil?

Každý z projektov vo mne zanechal niečo iné. Kedže som niektoré aktivity nestihla vykonať kvôli pracovnej vyťaženosti minulý rok, tak pokračujem aj tento rok a vždy sa na to veľmi teším. Začiatkom roku 2018 som sa zoznámila s úžasnou Katkou z organizácie Deťom s rakovinou, kde som vždy vítaná a volajú ma na každú aktivitu. Dokonca aj dnes som na oddelení bola vyrábať peňaženky z krabíc od džúsov, ktoré sa budú neskôr predávať a výťažok pôjde na oddelenie detskej onkológie.

4.Veľmi dobre ste si viedla aj v Miss World (dostala ste sa do prvej TOP 20 Beauty with a purpose). Ako toto ocenenie na Vás zapôsobilo?  Pamätáte si ešte na pocity, ktoré ste mala, keď ste tam išli? Čo sa Vám najviac páčilo, čo vo vás utkvelo, ako ste celý pobyt v Číne prežívala? Splnili sa Vaše očakávania?

Už ako finalistka Miss Slovensko 2017 som myslela na to, aký by som v prípade výhry mohla robiť charitatívny projekt a s ním ísť na svetovú súťaž Miss World. Celá táto svetová súťaž je založená na charite, a to sa mi veľmi páči. Ročne sa vyzbiera niekoľko miliónov dolárov, ktoré putujú na miesta kde to treba.

V ten večer, keď som vyhrala Miss Slovensko, sa mi splnil taký malý sen. Hneď som vedela, že ma čaká príprava a realizácia charitatívneho projektu, venovala som sa mu nasledujúce mesiace až do odchodu do Číny.

Ako prvá Slovenka som sa umiestnila v top 20 v tejto disciplíne, čo ma veľmi potešilo a stále teší. Dúfam že som dala ľuďom aspoň trochu do povedomia, že Miss World nie je o kráse, drahom oblečení a dokonalej postave, ale o dobrom srdci a ochote pomáhať druhým. Doteraz mám pred očami, ako mi Julia Morley (riaditeľka a majiteľka súťaže Miss World a organizácie Beauty with a purpose) povedala, že sa jej môj projekt veľmi páči a že si video pozerala viac krát, že mám dobré srdce a že mi to ide z očí. To si budem pamätať do konca života, že mi to povedala práve ONA.

Tento rok Hanka korunku odovzdala ďalej 🙂

Miss World sa konala v Číne, kde som bola celý mesiac. Bol to užasný zážitok vidieť dievčatá zo všetkých kútov sveta, vidieť ich tradičné oblečenie, zvyky. Celé to bolo veľmi vzrušujúce, veď nás tam bolo viac ako 130! Veľa času sme trávili nacvičovaním choreografie na finálový večer. Počas voľna nás vozili po pamiatkach, spoznávali sme krásnu a zaujímavú krajinu, navštívili sme detské domovy i chudobnejšie oblasti. No mám, bohužiaľ, aj zlé spomienky. Na stravu, keďže mám celiakiu a alergiu na mlieko, mala som obmedzený výber jedál a tak som poväčšine jedla len ryžu, fazuľu, a melón. Jeden z kufrov, ktorý som mala napoly plný jedla, som vyjedla za prvé dva týždne, tak som sa potom musela uskromniť. Doteraz si pamätám, ako mi tam na tanier naservírovali hlavu sliepky (v ten deň som už nejedela vôbec nič :)).

Môžem mať pekné šaty a makeup od vizážistky, no keď mám zlú náladu, tak ma ani to nezachráni. 🙂

5.Pôsobíte na ľudí veľmi pozitívne najmä vďaka Vašej prirodzenosti, ktorá z Vás vychádza. Kde čerpáte najviac energie? Aj Vy máte nejaké rituály?

Ďakujem pekne, takéto komplimenty ma veľmi tešia :). Energiu naberám napríklad zo svojej práce, ktorá ma veľmi napĺňa. Ďalej zo zvieracej škôlky, ktorú mám doma (4 psíkovia, 3 andulky, 2 zajačikovia). Energiou ma napĺňa aj varenie, aranžovanie kvetov, či dobrá pozitívna kniha. Na dlhodobú pozitívnu energiu je dôležitý čas, ktorý venujete pravidelne sami sebe. Napríklad ísť ku kaderníkovi, domáca úprava nechtov, prechádzka, oddych, či len také pozitívne premýšľanie o živote. O tom sa presviedčam stále.

Vlani nás Hanka reprezentovala v Číne na Miss World

6.O modelkách sa toho narozpráva… Je niečo, čo ste si o sebe, alebo o ženách v modelingu všeobecne,  prečítala a pobavilo Vás?

Ľudia napíšu a porozprávajú všeličo. O svete modelingu sa píše väčšinou len v tom negatívnom zmysle, a potom ľudia dávajú všetky modelky do jedného vreca. Zvyčajne ma články na túto tému pobavia, alebo i nahnevajú, ak sú tam nepravdy.  Ale sama som sa s niečim takýmto stretla, keď som v Turecku žila s Ukrajinkou, ktorá mala silnú bulímiu, tak verím, že takých dievčat asi bude i viac. Pamätám si, ako vždy raňajkovala jahodovú čokoládu a kávu. Potom bola pol hodinu hlavou v záchode. A celý deň už nič iné do úst nedala. Mne stále písala lístočky, ktoré mi nenápadne strkala do kabelky a do vrecka, kde boli vety typu nejedz, priberieš, stop jedeniu, jedlo je nechutné,…. Ja som bola jej opakom. Jedla som veľa a sladké som si vôbec neodopierala, mám asi dobré spaľovanie, s váhou problémy teraz nemám, uvidíme, čo príde vekom.

No, samozrejme, mám aj dobré skúsenosti s článkami o modelkách a tých je oveľa viac. Človek na tie zlé veci časom zabudne, alebo aspoň to neberie tak zle s odstupom času. Tak máme nastavenú myseľ :).

7.Od žien v modelingu sa očakáva, že budú večne tip top, usmiate, v dobrej nálade, perfektne vyzerajúce. No máte aj vy „svoje dni“? Dokážete aj vy mať „zlý deň“, kedy nemáte na nikoho a na nič náladu ani chuť?

V modelingu a vo „svete krásy“ sa očakáva dokonalosť, že máte byť stále dokonalá upravená, usmiata. No všetci sme len ľudia. Môžem mať pekné šaty a makeup od vizážistky, no keď mám zlú náladu, tak ma ani to nezachráni. Samozrejme, mám aj zlé dni, a je to úplne prirodzené. Niekedy ich je viac, niekedy menej. Tak niekedy sa treba proste prekonávať, to ma tento svet naučil.

8.Mali ste v minulosti veľké plány do budúcna, ktoré Vám Misska pozmenila? Je Váš život dnes taký, ako ste si predstavovala? Alebo nie ste príliš veľký fanúšik plánovania?

Môj sen bol mať škôlku a stále to tak je. Už roky robím opatrovateľku a pár mesiacov pomáham v škôlke. To som vždy chcela, pracovať s deťmi. Máme ten vzťah k deťom asi v rodine, mamina pracuje ako riaditeľka na základnej škole. Áno, som veľký fanúšik plánovania, organizovania, poriadnosti. Neviem, či to niekedy až nepreháňam. Pamätám si, keď som raz dostala otázku počas súťaže miss, kde sa vidím o 5-10-15 rokov. Moja odpoveď bola odlišná od iných, nechcela som byť supermodelka, biznisžena. Povedala som, že sa vidím o pár rokov ako dobrá mama. Hneď po odvysielaní mojej odpovede som si našla desiatky až stovky nádherných reakcií od mamičiek, dievčat, žien.

Takže také sú moje plány 🙂

Hanke ďakujem a želám všetko len to dobré do budúcna 🙂

zdroj: Facebook

Komentáre

komentáre