streda , 19 mája 2021
Home / Zaujímavosti / Celebritné mamičky / Miss Českej republiky 2003 Lucka Křížková: Narodenie dieťatka je veľkým prívalom emócií

Miss Českej republiky 2003 Lucka Křížková: Narodenie dieťatka je veľkým prívalom emócií

Nie je to tak dlho, čo sme tu mali rozhovor s Českou Miss 2012 Terezkou Chlebovskou .

Teraz vám prinášame rozhovor s jej kolegyňou, Miss Českej republiky 2003, Luckou Křížkovou – Váchovou 🙂.

Dozviete sa niečo nielen o jej živote, ale i názoroch a pohľade na materstvo. Príjemné čítanie. 🙂

1.Od vášho víťazstva v súťaži Miss ubehla už nejaká doba. Ako by ste definovali obdobie po Miss až dodnes?

Od môjho úspechu v súťaži Miss Českej republiky ubehlo už 14 rokov. To obdobie sa nedá zhrnúť do pár viet. Najzásadnejšie veci sa ale za to obdobie nestali na poli pracovnom, ale v mojom osobnom živote. Našla som skvelého muža, ktorý je po mojom boku už viac, než 10 rokov a splodil so mnou dve zdravé deti.

2.Nedávno ste sa stala dvojnásobnou maminkou a k synčekovi pribudla dcérka. Ako si synček zvyká na úlohu staršieho bračeka? Pripravovali ste ho na to nejako? . Aké boli vaše bezprostredné pocity po narodení bábätka?

So synčekom sme o narodení bábätka veľa hovorili. Snažila som sa mu priblížiť, aká zmena nás doma čaká, ale ani skoro 5 – ročné dieťa si realitu nedokáže predstaviť,to sa musí prežiť na vlastnej koži. Prvé týždne neboli úplne pokojné, syn vyžadoval rovnakú pozornosť, akú som mu dávala do narodenia dcérky. Postupne sa to ale moc zlepšilo a je vidieť, že svoju sestričku už teraz miluje. Je mi jasné, že hádkam a stretom sa v ich súrodeneckom súžití nevyhnem, ale dúfam, že budú mať pekný vzťah. Pokúsim sa im to svojím prístupom uľahčiť.

12189121_933356326731644_7824010792184255423_n

Narodenie dieťatka je veľkým prívalom emócii. Dojme ma každá fotka, každé video,na ktorom je zachytený každý zrod života. Aj keď to naozaj bolelo, ten samotný okamih narodenia si budem pamätať navždy. S manželom sme netušili, či sa nám narodí dievča, či chlapec. K Dávidkovi som si priala sestričku, takže tie emócie po narodení Loly boli o to silnejšie.

3.Vnímali ste druhý pôrod a tehotenstvo  inak, než po prvýkrát?

V oboch prípadoch mi bývalo prvé tri mesiace vážne zle, v priebehu oboch tehotenstiev som pribrala asi 8 kg a tvar bruška bol tiež rovnaký. Nejaké rozdiely som ale zaznamenala. Keď som čakala syna, mala som naozaj škaredú pleť. S dcérkou bola moja pleť naopak bez jedného akné. Tiež som v druhom tehotenstve zaznamenala, že si oproti normálu holím nohy maximálne raz týždenne. Hádam to nebudete brať nejako zle, že sa tu zverujem s takými vecami, ale ochlpenie mi rástlo výrazne menej. Pôrody boli približne rovnaké. Dávidko vážil o viac než pol kila viac, ako Lola, ale nijako som to na priebehu nepocítila. A že býva druhý pôrod rýchlejší? V mojom prípade teda nie. Oba pôrody trvali približne 8 hodín.

Nedávno do rodinky pribudla dcérka Lola :)
Nedávno do rodinky pribudla dcérka Lola 🙂

4.V skoršej mladosti ste sa venovali gymnastike. Ovplyvnilo vás to nejako počas oboch tehotenstiev? Patrili ste aj vy k tým maminkám, ktoré počas tehotenstva dodržiavali pohybový režim? (v rámci pozitívneho zdravia, samozrejme)

Športovú gymnastiku som robila 12 rokov. Myslím, že sa to podpísalo najmä na mojej postave. Moje svaly majú dobrú pamäť. Po tehotenstve som sa dostala rýchlo do formy. Počas tehotenstva som cvičila tehotenskú jógu a veľa chodila, aspoň 5 km denne.

5.Venujete sa nejakému športu aj v dnešnej dobe? Dočítala som sa o vás, že trénujete mladé gymnastky. Asi je to iné, trénovať druhých .

Malé gymnastky som trénovala v období, keď som ešte nemala deti. Teraz by to už z časových dôvodov nešlo. Sama rada behám a jazdím na bicykli. V poslednom období preferujem aktivity, do ktorých môžem zapojiť aj syna.

Mimo iného sa Lucka venuje aj moderovaniu a sprevádzaniu rôznymi akciami
Mimo iného sa Lucka venuje aj moderovaniu a sprevádzaniu rôznymi akciami

6.Ako zvládate balans medzi prácou a súkromím? Predpokladám, že teraz máte skôr kľudnejší režim doma, kvôli dcérke.

Modelingu sa venujem už len okrajovo, v súčasnej dobe pracujem hlavne ako moderátorka. V Českej televízii moderujem program Sama doma, k tomu prevádzam mnohými spoločenskými udalosťami. Dlhú pracovnú pauzu som nemala. Vyberám si prácu, ktorá nezaberie veľa času, a mám veľkú oporu v mojom manželovi, ktorý sa vie o obe deti skvelo postarať. Zastávam názor, že je dôležité, aby bola maminka spokojná. Keď je spokojná maminka, je spokojné aj dieťa. Ak je žena spokojná 24 hodín denne doma, nepoviem na to vôbec nič. Ja svoje deti bezprostredne milujem, ale milujem aj svoju prácu  a robí mi radosť, keď môžem raz za čas zamestnať svoj mozog inými, než bábätkovskými témami.

7.V mnohých rodinách platí, že synček je miláčik maminkin, dcérka zasa ockova princezná. Profiluje sa to takto nejako už aj u vás doma?

Dcérka má len tri mesiace, myslím, že ocka si podmaní o dosť neskôr. syn je veľmi maznavý, čo som rada, lebo aj aj som taký typ. Dúfam, že taká bude aj dcérka a že sa obaja budú chcieť objímať a pusinkovať ešte veľmi dlho 🙂

Lucka s rodinkou. Manželom Dávidom, synčekom Dávidkom a dcérkou Lolou :)
Lucka s rodinkou. Manželom Dávidom, synčekom Dávidkom a dcérkou Lolou 🙂

8.Všímate si nejaké svoje charakterové či povahové črty už aj na synčekovi? Asi, ako väčšina detičiek, má k pohybu blízko .

Syn je niekedy rovnako ako ja veľmi netrpezlivý. Ale je jedinečný. Nie je to tak,že by som sa v ňom videla, alebo že by som v ňom videla manžela. Dávidko je veľmi živý, rád behá, rád skáče, ale konkrétnemu športu zatiaľ ešte neprepadol. Uvidíme, akým smerom sa bude chcieť dať.

9.Skúste si predstaviť, že v budúcnosti príde za vami jedno z Vašich detičiek a povie: Mami, chcem sa dať na modeling. A vy im poviete…. 

Nebránila by som im. určite by som si neodpustila povedať im pár rád a ostatné by som nechala na nich. Modeling je pekná životná skúsenosť, pokiaľ je človek rozumný a zodpovedný.

Ďakujem Lucke, že si našla čas a jej aj jej rodinke želám všetko dobré. 🙂

zdroj obrázkov: Facebook/Lucie Křížková (Váchová)

Komentáre

komentáre