piatok , 5 marca 2021
Home / Osobnosti / Milan “Junior” Zimnýkoval: “Saška je silná osobnosť”

Milan “Junior” Zimnýkoval: “Saška je silná osobnosť”

Junior. Takto ho pozná každý. Kto by ho nepoznal? Občianskym menom Milan. Ešte k tomu Zimnýkoval. Moderátor, zabávač, no najmä otec a manžel 🙂 ostal verný svojej povesti a bol ochotný odpovedať aj na zvedavé otázky.

Doslova bez sťažností či protestov. Preto ho tak máme rady. 🙂 O svojej dcérke, o svojom varení, o obdobiach vzdoru… nie svojom, ale dcérkinom… A veď, prečítajte si. 🙂

Každý deň máte možnosť začuť jeho hlas v Rannej šou :)
Každý deň máte možnosť začuť jeho hlas v Rannej šou 🙂

1. Vaša dcérka Saška má 3 rôčky. Ako vnímala Vianoce ona? Tešila sa? Či to akosi neregistrovala ešte?

Samozrejme, že sa tešila! Príprava bola dôkladná a plná povinností. 🙂 Kreslili sme Ježiškovi, čo by sme chceli pod stromček, zodpovedné ozdobovania vianočného stromčeka, až po večeru a večer so zazvonením a prekvapením nad darčekmi. Takže to vnímala veľmi silno.

Ja som ten mäkkýš, čo kazí disciplínu.

2. Máte za sebou (nie Vy, ale Vaša dcérka 😀 :)) obdobie vzdoru? 3 roky, to je obdobie, kedy by si väčšina rodičov najradšej vzala dovolenku 😀 :). Stihli ste to nejako prežívať?

Pravda je, že s našou malou je väčšinu času moja manželka Tonička. A keď hovorím, že väčšinu, tak nepreháňam, čiže si to užila oveľa viac a intenzívnejšie, ako ja. Ja som ten mäkkýš, čo kazí disciplínu. Lebo ustupujem a priveľmi si všímam, keď má malá Saška svoju etudu. 🙂 Ale učím sa. Je to zaujímavé. Takže dovolenku a metál si zaslúži moja manželka.

Aj takto ho stretávame na televíznych obrazovkách
Aj takto ho stretávame na televíznych obrazovkách

3. Stereotypná otázka: Uvádzate reláciu o varení. Varíte doma vôbec? 😀 🙂 Stihli ste sa za ten čas čomusi priučiť?

Čoraz častejšie si uvedomujem, že keby som nebol moderátor, tak som chcel robiť dve veci. Buď čokoľvek v štruktúre CIRQUE du SOLEIL. Alebo kuchárčina v zahraničí. Čiže k vareniu mám blízko a mal som blízko už pred touto reláciou. Ale samozrejme, že som sa aj ja veľa naučil. A v prenesenom význame som sa veľa naučil o tom, ako fungujú ľudia/rodiny v kuchyni, ako pracuje človek pod stresom a ako dostať z ľudí to najlepšie. No a doma varím rád a povedzme, že dobre. Nie som laik, ktorého hobby je varenie. Ale varím veľmi rád.

4. Stíhate si na dcérke všímať jednotlivý vývin a zmeny, ktoré sa dejú? Už ste sa pristihli pri tom, že by ste na ňu pozreli, keď niečo vyviedla a pýtali sa: Po kom to dieťa je?

Saška je silná osobnosť, to bude mať po mamke. Neviem, v čom sa potatila, ale je zábavné, keď nás paroduje. Čo ona samozrejme netuší. Skôr ide o dikciu, ako nás kopíruje. To je veľké divadlo. 🙂 Alebo, keď nám tancuje, spieva – akože má koncert. Vtedy tak na seba s manželkou kukáme, že po kom to dieťa je. :)))

Veru, otázku "Po kom to dieťa je?" asi netreba klásť :)
Veru, otázku: “Po kom to dieťa je?” asi netreba klásť 🙂

5. Saška je už vo veku, kedy sa jej okolité udalosti aspoň z časti dotýkajú, stíha asi už aj vnímať, že sa niečo okolo deje, respektíve chce sa horlivo zapájať aj ona. V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi teda boli Vaše sviatky asi mierne živšie. Aká bola jej reakcia na Mikulášske obdobie, na Mikuláša? Máte už za sebou aj nejaké zábavné zážitky? 🙂

Pochopiteľne, Saška sa montuje do všetkého. Minule piekla koláč. Všetko chcela robiť sama. Rozbila vajíčka, sypala múku, miešala, zapla mixér… všade bolo všetko, múka vo vlasoch, na zemi, na tričku, ale s Toničkou tieto veci robíme pre Sašku radi, lebo ju aspoň zabavíme (síce na úkor upratovania), ale hlavne učíme ju, že každý člen rodiny má svoju úlohu. Ona je potom za dôležitú a vysvetľuje babkám, že nám musela napiecť koláč. Alebo minule bolo doma na chvíľu podozrivo ticho, tak sme zisťovali, čo sa deje. Jedným mokrým malým uterákom “upratovala” všetko, podlahu na chodbe, skriňu v detskej izbe, zrkadlo v chodbe, topánky v skrini a nakoniec aj svoju tvár, lebo musí byť čistá.

Pokiaľ ide o Mikuláša a Ježiška, tak tento rok to bolo po prvýkrát, takže nešpekulovala, lebo chcela darčeky, ale predpokladám, že o rok pridú “logické” otázky.

zdroj: Facebook/Milan JunioR Zimnýkoval

Komentáre

komentáre