sobota , 23 januára 2021
Home / Osobnosti / Matúš Krnčok: “Teším sa na každý jeden deň s mojimi babami”

Matúš Krnčok: “Teším sa na každý jeden deň s mojimi babami”

Matúš Krnčok je určite človek, ktorý utkvie v pamäti.

Seruuuus Bratranci…Toto si pamätá asi nejeden z nás. Z rádia síce odišiel, ale z povedomia ľudí určite nie, za čo sme mu veľmi vďační. Pohotový, pohodový, vtipný, pozitívne naladený, úspešný… Určite nejednému z nás spríjemnil niekoľkokrát či už ráno, alebo rovno celý deň :). Moderátor, no predovšetkým otec a manžel. Čokoľvek, na čo sa ujme, zaujme. Tento rozhovor vznikol ešte pred Vianocami, ale prinášame vám mierny throwback (spomienkový návrat) :). Určite sa dozviete niečo zaujímavé nielen o ňom a porozprával nám aj niečo o svojich babách :). Príjemné čítanie.

Keď vianočný, tak aj vianočná 🙂

1.Máme tu sviatky vianočné, ako prežívate toto obdobie Vy? Bývate aj Vy obeťou predvianočného zhonu a stresu? Na čo sa vždy tešíte ohľadom Vianoc?

Vianoce sú pre nás už trošku iné ako pred pár rokmi. Najprv keď som bol malý chlapec som sa nevedel dočkať, potom som to ako starší bral tak, že musím zohnať darčeky a ja fakt nie som dobrý nakupujúci, väčšinou som to riešil 24. decembra v nákupnom centre. To bol hardcore.  No a teraz keď máme rodinu, tak s mojou úžasnou manželkou robíme Vianoce našim dievčatám. Našťastie Nina je skvelá a darčeky zháňa so slušným časovým predstihom. Najviac sa teším na rodinnú pohodu a kapustničku.

2.Sú nejaké zvyky a tradície, ktoré sa Vám spájajú s Vianocami a  ktoré ste si zachoval aj do dospelosti a stále ich dodržiavate?

Hm.. Vlastne áno. Peniažky pod tanier a cesnak na zdravie. Mám veľkú rodinu a každý má trošku iný zvyk. Napríklad doma sme nejedávali počas Štedrého večera halászle, ale u svokrovcov to áno. Celkom sa mi páči tento zvyk. Ďalší zvyk je, že si každý rok hovoríme, že nechceme veľa darčekov pre deti, aj tak vždy máme plný kufor v aute, keď ideme od babiek.

Určite sa nestratí ani mimo kamier 🙂

3.Máte doma dve malé ratolesti. List Ježiškovi ste už absolvovali?  🙂

Tak Terezka má 3,5 roka a Marínka niečo vyše roka. Zatiaľ sa len kreslí ježiskovi 😀

4.Máte doma dve dcérky. Tiež už pociťujete, že máte doma dve malé ženy? ?(Citujem z jedného seriálu: Konečne niekto zistí, aké to bude. Pretože oni sa zdajú byť zlaté, ale v skutočnosti sú to Malé ženy :D)

No to si píšte. Terezka každé ráno stojí pred skriňou a diskutuje (diskotékuje v jej reči ) s mamou, že čo si oblečie. Niekedy len kukáme ako puci. Je to už malá žena, už vie čo chce a čo nie. Ale stále sme rodičia my, takže sa musí, sem tam aj cez plač prispôsobiť nám, hlavne počasiu a ročnému obdobiu. Inak ten ženský pud tam je už od mala. Stará sa o nás, varí nám polievky, kávičky, pracuje v obchode, blokuje nákupy 😀 Má veľa pekných aktivít. Marínka je malá škorpiónka. Tá si svoje veľakrát vybojuje aj od staršej sestry. Máme veselo 😀

Doma má 3 krásne baby 🙂

5.Všímate si už na nich, ktorá sa podala na ktorého z rodičov? Podelili ste si to už doma nejako?

Nám to skôr okolie hovorí, že Terezita je celá mama a Marináda je zas ja. Radšej by som bol, keby boli na maminu. Je podstatne krajšia ako ja.

 6.Ako sa zmenili pre Vás sviatky v porovnaní s obdobím pred narodením dcérok? Vníma staršia dcérka už nejako toto obdobie? 

Ako som písal vyššie, Vianoce majú pre nás úplne iný rozmer. Nie sú o nás a pre nás, ale o našich ďeťoch a pre našich blízkych, Už sme veľkí, máme radosť, keď niekoho “Ježiško” poteší a odmení za dobré správanie a čisté ruky a zuby.

Môžete ho vídavať každý štvrtok v novej relácii #tbt

7.Na čo sa ako tatino tešíte do budúcna najviac? A je niečo, čoho sa obávate?

Teším sa na každý jeden deň s mojimi babami. Sú neskutočne šikovné, rozumné a ja verím, že im to zostane. Bojím sa puberty a prvých frajerov. Rozmýšľam nad miestnosťou, kde budem chlapcov pod rúškom tmy, iba s jednou lampu vypočúvať, aké úmysly majú s mojimi dievčatami. Veď to sú tatinkové dievčatá, nie ich… 🙂

 

8.Platí aj u vás doma, že tatino je ten, čo viac dovolí? 

Myslím, že u nás je mamina tá, čo viac dovolí. Ja som taký strachoprd, že čo ak sa im niečo stane a podobne. Keby bolo na mne, tak ešte asi ani jedna nechodí. Mamina je skvelá, dáva im priestor na vyskúšanie, pády, poučenie sa. Ja ich beriem ako princezné, žiaden vlas skrivený 🙂

Ďakujeme krásne za rozhovor, želáme veľa úspechov a hlavne pohodu v rodinke! 🙂

zdroj obrázkov: Instagram, Facebook/MatusKrncok

Komentáre

komentáre