nedeľa , 9 mája 2021
Home / Zaujímavosti / Celebritné mamičky / Materstvo s humorom – prečo nie? Kristina Kuzmič vie, ako na to

Materstvo s humorom – prečo nie? Kristina Kuzmič vie, ako na to

Obdobie materstva je pre každú ženu niečím výnimočným. Status matky je najdôležitejším statusom ženy vôbec.

Nesie v sebe dôležitosť, vyvoláva úctu, znamená zodpovednosť a odovzdanosť. S týmto súhlasí asi každá matka.

Môže brať žena materstvo s humorom? Určite áno

Už dávnejšie som sa téme materstva v šate humoru venovala v článku Som mama, ale nezbláznim sa predsa.

Myslela som to tak, že aj keď všetko to, čo je s materstvom spojené na ženu doľahne, neznamená to, že sa musí tým nechať pritlačiť k zemi. Jasné, každá chce byť dokonalá matka. Ale ide to vôbec? Ruku na srdce. Máme tu Deň matiek (o jeho pôvode si môžete prečítať aj so zaujímavým odkazom v článku Deň matiek: Kde sa tento deň vôbec vzal? )

Čo tento status nesie v sebe pre ženu ako osobnosť? Vážne sa dá dosiahnuť v materstve dokonalosť? Podľa mňa, ale aj podľa Kristiny Kuzmič, ktorá sa stala známou najmä vďaka videám a článkom venovaným práve matkám, ktoré si myslia, že musia byť IN a jednou z najlepších podľa nejakých noriem, každá žena po tom, ako sa stane matkou, nestráca svoju vlastnú identitu človeka a ženy. Bola a naďalej ostáva len človekom. A práve toto Kristina zdôrazňuje.

Jasné, každá je iná, každá chce pre svoje dieťa to najlepšie, každá dá aj posledné, obetuje čas, seba, všetko. Musí hľadať balans medzi rodinným životom a kariérou, musí vymýšľať, kedy nájsť čas pre seba, ak ho vôbec nájde. Už je jednoducho jasné, že na to všetko treba nielen dokonalý harmonogram, ale najmä nadhľad. No inak sa mama scvokne.

A v tomto je Kristina úžasná. Ako mama 3 detí, dlhú dobu “single” mama troch detí, každé v inom vekovom “pásme”, ktorá nevedela dlhú dobu, ako ďalej po rozvode, vie, o čom hovorí. Jednoducho byť dokonalou matkou v spoločenských dimenziách nejde. Ide o to, ako sa cíti mama, nie aké pocity z nej má spoločnosť.

Ak si myslíš, že rodičovstvo je ťažké a vyčerpávajúce a komplikované… znamená to, že to pravdepodobne robíš správne.

Sama naznačuje a podotýka, že porovnávaním s ostatnými mamami každá matka len stráca. Pretože prichádza o to, čím sama je. Nejde to, porovnávať sa a mať všetko v poriadku. Každá mama je iná, každá, aj keď sa to nezdá, sa musí potýkať s vlastnými problémami  bez ohľadu na to, či to dá najavo, alebo nie.

Jednoducho rodičovstvo podľa Kristiny jedine s nadhľadom, humorom, inak sa z tej vážnosti jedna mama zblázni. A nemala by sa tou vážnosťou nechať nakaziť od ostatných matiek, inak sa zbláznia všetky :).

A čo si myslí o dokonalosti matiek ? Ako vraví: “Bola som perfektná mama… kým som nemala deti…” 🙂

Krásny Deň matiek!

zdroj: You Tube

zdroj obrázkov: Facebook

Komentáre

komentáre