nedeľa , 2 októbra 2022
Home / Hodnotenia / Manželstvá z tlakového hrnca

Manželstvá z tlakového hrnca

To je názov dokumentu zachytávajúceho svedectvá, výpovede a príbehy 2 manželských párov, ktoré rozprávajú o svetlých aj temnejších stránkach svojich manželstiev.

Vznikol v roku 2020 a je možné prihlásiť sa k jeho zhliadnutiu zdarma. Režírovala ho Lívia Halmkan.

Od nevery po nemanželské dieťa

V dokumente dva manželské páry rozprávajú o tom, ako sa spoznali, ako ich vzťah začal, kde a z akého dôvodu sa vyskytla kríza a ako všetko prekonali.

Z môjho pohľadu ide o celkom zaujímavý výtvor, v ktorom síce nedominujú “ružové okuliare” a sladké konce, ale ktorý dôverne a reálne zobrazuje , čo sa všetko môže udiať za zatvorenými dverami medzi manželmi a čo všetko dokáže jeden pár prekonať napriek bolesti, sklamaniu, ale vďaka sile a boji.

Bonusom je rozprávanie ženy, ktorá žije v “otvorenom manželstve”. Jednoducho ide o dokument, ktorý je hodno si pozrieť. Či už prídete na to, že máte doma vlastne poklad, alebo vás to povzbudí k tomu, aby sa to, čo sa zdalo byť zlomené, dokázalo opraviť.

Je to výpoveď o tom, že žiadne manželstvo nie je bez menších či väčších problémov, len sa občas stačí viackrát nadýchnuť a skočiť do naprávania a tvoriť nanovo aj na starom “území”.

Film je možné vidieť po registrácii tu:  Register – Tlakový hrniec

Trailer k dokumentu:

zdroj: Facebook, You Tube

Komentáre

komentáre