nedeľa , 16 jún 2019
Home / Radíme / Manifestácia vystrašenej mamy

Manifestácia vystrašenej mamy

Strašidelná mama, alebo ak chcete, The Scary Mommy, je blog mamičky Jill Smokler, ktorej nevinné zápisky na materskej prešli do aktívneho, zábavného blogu pre mamičky na materskej.

Manifestácia vystrašenej mamy

Aby nezaháľala, pre seba, aj za seba a za všetky mamy odvšadiaľ vytvorila osobnú, materskú manifestáciu, prehlásenie, ktoré je potrebné prečítať a myslieť naň vždy, keď treba. Inak, ako tvrdí, by už dávno skončila v nejakej inštitúcii..

Veď posúďte samy:

Manifestácia Vystrašenej mamy:

1.Zachovám si zmysel pre humor v každej materskej záležitosti, pretože ak nie, pripúšťam, že by som skončila v nejakej inštitúcii. Alebo, aspoň, veľmi zúfalo…

2.Nebudem súdiť žiadnu mamu v potravinách, ktorá hneď po príchode tiahne na uličku so sladkosťami a cukríkmi, a hneď ich pchá svojmu dieťaťu, pretože je to záchranný mechanizmus.

3.Nebudem súťažiť so žiadnou matkou, ktorá bez námahy pečie, varí domáce jedlá, alebo navrhuje dychberúce kostýmy pre deti zo servítok. Materstvo nie je o súťažení. Jediní, ktorí prehrávajú, sú tí najrýchlejší.

4. Budem sa na rodičov vrieskajúceho novorodenca v lietadle pozerať súcitne, namiesto rozhorčene. Som šťastná, že dokážem uzemniť svoje dieťa pred prístátim, oni, očividne, nie.

5.Nikdy sa nebudem pýtať žiadnej ženy, či je v očakávaní. Nikdy viac!

6.Nebudem sa na nič pýtať mamy, ktorá v rovnakom oblečení, aké mala pri vyzdvihovaní dieťaťa zo školy, ide aj na jogu. Určite má na to dobrý dôvod.

7.Nebudem mudrovať o žiadnom inom dieťati, okrem môjho. (A aj to je pre mňa naďalej záhadou)

8.Postrážim novorodencov z rodiny, či od priateľov, aby si mohli dať sprchu, alebo si zdriemnúť. Pretože to novopečené matky potrebujú.

9.Nebudem svoje nedostatky na tele prenášať na svoju dcéru. Zaslúži si milujúcu a rešpektujúcu matku, ktorá rešpektuje sama seba. S celulitídou, jazvami….

10.Nebudem prednášať svoje pohľady na kojenie, domáce vyučovanie, organické stravovanie, spanie alebo na čokoľvek inej matke. Nie je to moja vec.

11.Posnažím sa nikdy nepovedať nikdy, pretože môžem skončiť s hlasným, v bikinách oblečeným, z vodnej pištole strieľajúcim dieťaťom…

12.Zapamätám si, že žiadna matka nie je perfektná a že moje deti budú prosperovať, vďaka a niekedy aj navzdory mne…

 

Zdroj: Scary Mommy , 

obrázok:pixabay

To máte tak. Rada píšem, rada premýšľam, rada sa informujem, rada sa zhováram o všetkom možnom… A ešte radšej toto všetko posúvam ďalej. :). A čo je najdôležitejšie pre mňa, napriek tomu, že nie som ešte mamina, chcem ubezpečiť všetky mamičk, ktoré k nám prídu na “návštevu” webu, že sú skvelé a pre svoje deti to najlepšie a že napriek zodpovednosti, ktorá z materstva plynie, netreba zabúdať na humor a nadhľad. Predsa sa jedna matka nescvokne 🙂

Komentáre

komentáre