piatok , 20 september 2019
Home / Dieťa / Mamy deťom: Keď sa matky rozhodnú pomáhať matkám

Mamy deťom: Keď sa matky rozhodnú pomáhať matkám

Mať doma hendikepované dieťatko je obyčajne niečo, čo si nevie predstaviť len tak ktokoľvek. A už vôbec to nie je niečo, čo by sme si chceli predstavovať.

Mamy mamám

Hendikep dieťatka dokáže paralyzovať celú rodinu. Fyzicky, psychicky, ale aj finančne. Existuje síce mnoho spolkov a organizácií, ktoré takýmto rodinám chcú a aj pomáhajú, ale stále to nepokrýva všetko to, čo jedna rodina v danej situácii potrebuje.

A o mnohých rodinkách sa ani nevie.

V dnešnej dobe sa v Námestove sformovala organizácia matiek , ktoré majú jedno také dieťatko doma, a tak vedia, čo to všetko obnáša a rozhodli sa pomáhať aj iným matkám.

“Zastrešujú” príbehy mamičiek detí so zdravotným znevýhodnením, ktoré sa ocitli v nepriaznivých situáciach a ich príbehy posielajú a šíria ďalej.

Riešia nielen zdravotné pomôcky, ale aj výdaje na lieky, rehabilitácie, pomôcky do školy a výdavky na každodenný život.

Veľká empatia, súcitnosť, no najmä sila a chcenie pomáhať aj tam, kde sa zdá, že nádej nie je. Aj takto dokáže matka pomôcť matke v situácii, kedy sa ocitne na dne.

Viac o projekte, poslaní a obnose pomoci sa dozviete na ich  Facebook stránke Mamy Deťom.

fotka: Facebook

To máte tak. Rada píšem, rada premýšľam, rada sa informujem, rada sa zhováram o všetkom možnom… A ešte radšej toto všetko posúvam ďalej. :). A čo je najdôležitejšie pre mňa, napriek tomu, že nie som ešte mamina, chcem ubezpečiť všetky mamičk, ktoré k nám prídu na “návštevu” webu, že sú skvelé a pre svoje deti to najlepšie a že napriek zodpovednosti, ktorá z materstva plynie, netreba zabúdať na humor a nadhľad. Predsa sa jedna matka nescvokne 🙂

Komentáre

komentáre