štvrtok , 9 decembra 2021
Home / Dieťa / Aktivity / Laura Dekker: Dieťa, ktoré samo oboplávalo svet

Laura Dekker: Dieťa, ktoré samo oboplávalo svet

V roku 2012 svet uchvátil príbeh dievčaťa narodeného na Novom Zélande, ktoré samo oboplávalo svet.

V čase, keď sa na plavbu vybrala, mala len 14 rokov.

Na lodi sa už narodila

Laura svoju plavbu začala, po schválení holandským súdom, keďže odtiaľto pochádza jej otec a aj ona je holandskej národnosti, 21.augusta 2010 opustením Gibraltáru a skončila 21. januára 2012 na ostrove Svätý Martin v Karibskom mori. Cesta trvala 518 dní (1 rok a 5 mesiacov), v tom období mala Laura už 16 rokov.

Život na lodi nie je pre Lauru ničím novým. Jej vlastní rodičia boli v čase jej narodenia na 7 ročnom výlete po mori. Po rozvode rodičov šla bývať s otcom, po ktorom zdedila lásku k lodiam, moru a ktorý jej odovzdal najviac skúseností, ktoré zúžitkovala najskôr na výlete rok pred začatím cesty okolo sveta, tentokrát to bolo do Anglicka. Po vylodení sa na ostrove mailovala svoj úspech otcovi, ale narobila aj dosť problémov, keďže plavba 13 ročného dieťaťa nebola podľa úradov úplne normálna a tak okamžite volali otcovi, aby si po ňu prišiel. Predsa len, cesta dieťaťa na lodi po mori bez dozoru sa len tak nevidí :).

A kde je dnes? Snáď nie je nič prekvapujúce na tom, že Laura je práve tam, kde sa narodila. Na lodi.

Po skončení svojho dobrodružstva absolvovala pár prednášok, vydala knihu, natočila dokument, vydala sa a so svojím manželom žije, ako inak, na lodi. Venuje sa plachteniu, vedie rôzne jachtárske kurzy a vyzerá to tak, že jej príbeh sa čoskoro dostane aj na plátna kín. Ale to je už vec budúcnosti…

foto: facebook

Komentáre

komentáre