štvrtok , 24 júna 2021
Home / Rodina / Partnerské vzťahy / Váš príbeh: Láska kvitne v každom veku.

Váš príbeh: Láska kvitne v každom veku.

Zuzana žila v rodinnom dome so svojím manželom. Vydala sa, keď otehotnela. Ako prvá sa im narodila dcérka Iveta. Otec sa síce tešil, ale predsa len čakal syna. O rok otehotnela zas. Jej muž natoľko veril v to, že to bude chlapec, že ho zapíjal už dva týždne pred pôrodom. A pošťastilo sa. Bol to valibuk. Svoju mamu riadne potrápil, a veru ďalšie dieťa už nechcela.

Nakoľko však v tej dobe antikoncepcia nebola taká rozšírená, o necelé dva roky rodila zas. Tentokrát zas dievča, ktoré prenášala vyše 10 dní. Dievčatko sa narodilo pridusené, plodová voda bola už riadne zakalená. Ale Zuzana zvládla aj to. Tri malé deti, domácnosť a muž robotník. V ňom sa ale niečo zlomilo. Začal sa opíjať a behať za ženami. Celá dedina o tom vedela. V tej dobe veru veľká hanba…

Ale Zuzana všetko ustála. Aj keď jej nadával, keď bol opitý, aj keď ju zhadzoval pred celou dedinou svojou okatou neverou. Všetko znášala pre svoje deti.

Až kým nestretla jeho. Martina. Bol od nej mladší, vášnivý turista a dobrý poslucháč. Stretli sa náhodou, pričom celý život žili len pár stoviek metrov od seba. Spočiatku ho odháňala, jeho náklonnosť ju až urážala, keďže bola vydatá, navyše matka troch detí. Mala po 40-tke, keď sa rozhodla so svojím mužom skoncovať. Deti už boli dospelé, mladšie dve stále žili s rodičmi, ale ona už toho mala dosť. Núkal sa jej život, kde by mala pokoj, lásku a hlavne rešpekt a úctu od muža, s ktorým by žila.
Tak si sadla s deťmi a všetko im narovinu povedala. Videli, ako sa u nich žije, keďže žili na dedine, vedeli aj o tom, čo stvára ich otec. Jedine syn bol proti tomu. Hoci vedel všetko, stále chcel mať svojich rodičov doma spolu.
Zuzana sa však odsťahovala za Martinom. Pochopila, že sa nemôže celý svoj život prispôsobovať a obetovať pre deti. Všetci už boli dospelí, tak chcela začať žiť. Navyše, keď sa jej muž stretol s jej nápadníkom náhodou v krčme, podal mu ruku a povedal: „Za poldeci pálenky si ju ber.” Kúpil mu rovno fľašu, a odišiel. Zuzana pochopila, čo preňho vlastne znamenala. Nabrala odvahu, sebavedomie, rozviedla sa, nanovo vydala, a po 3 rokoch porodila ďalšieho syna. Tentoraz mužovi, ktorý si ju za to ešte viac vážil a miloval, ktorý by pre ňu spravil prvé aj posledné. Takisto sa stal viac otcom jej už dospelých detí ako bol ich vlastný.
Teraz sú spolu už viac ako bola so svojim prvým manželom. A keby mohla vrátila by čas, aby si s terajším manželom užila viac času a lásky.

Za príbeh ďakujeme čitateľke Janke, dcére pani Zuzany.

Komentáre

komentáre