nedeľa , 2 októbra 2022
Home / Dieťa / Batoľa / Kufrík pre Kukulíka

Kufrík pre Kukulíka

Projektík pre detičky, ktoré sa narodili či už anonymne, alebo ich mamička po pár mesiacoch života zaniesla do Hniezda záchrany, detičky, ktoré sa po narodení ocitli v detskom domove, je na svete.

Nie sme čísla

Každé dieťatko, ktoré vyrastá v úplnej rodine a má svoj domov, má aj spomienky. No detičky, ktoré ich mamičky porodili anonymne, alebo ich po pár mesiacoch dali do detského domova, či hneď po narodení do Hniezda záchrany, také šťastie nemajú.

Ich spomienky sa ohraničujú na obdobie, ktoré si dokážu zapamätať samy. Všetko mimo a pred tým je pre ne akoby “čierna diera”.

Projekt Kufrík pre Kukulíka má zabrániť tomu, aby sa takéto detičky cítili smutne, opustene, či nedôležito a má docieliť, aby aj tieto detičky vedeli, že nie sú len čísla na nejakom zozname, ale majú vlastnú minulosť a dokonca existujú aj spomienky na obdobie, ktoré si už detičky nepamätajú.

Kufrík pre Kukulíka obsahuje spomienky sestričiek, dobrovoľníkov zo združenia Návrat, lekárov, a mnohých iných, ktorí prišli do pravidelnejšieho kontaktu s detičkami v období, kedy ešte boli v nemocnici. Teda tam môže byť pamätník, záznamy, fotky, oblečenie…čokoľvek, čo by dieťatku ukázalo, aké to bolo, a čo sa dialo, keď žilo v nemocnici predtým, než sa dostalo do Detského domova, či do pestúnskej rodinky. Ukáže mu, že aj v tomto období bolo ľúbené a chcené a že bol niekto, komu na ňom záležalo a kto sa oň staral. Viac si pozrite zatiaľ vo videu 🙂

zdroj: Facebook/Návrat, YouTube/Návrat,o.z

Komentáre

komentáre