sobota , 20 október 2018
Home / Rodina / Partnerské vzťahy / Komiks vydatej ženy: Na čo všetko musí jedna manželka a mama myslieť??

Komiks vydatej ženy: Na čo všetko musí jedna manželka a mama myslieť??

Kým mama varí, žehlí alebo vešia bielizeň, otecko si po náročnom dni v práci číta noviny… Pamätáte si na tieto stereotypy zo šlabikárov, prípadne z detstva z vašej rodiny???

Akurát, že u väčšiny z nás, súčasných mladých mám a rodín, to stále nie je minulosť, ale bežná, každodenná realita…

Keď príde z práce mama a keď tatko

Keď dvaja robia to isté, nemusí to zďaleka vyzerať rovnako. A tak aj žena – pracujúca mama a manželka a chlap – otec a manžel to majú doma zariadené trochu odlišne.

Pýtate sa prečo, prečo je tomu v rodinách tak? Lebo stereotypy, zažité a omieľané dlhé roky a od útleho detstva, sa vyvracajú len veľmi ťažko…

Bola svadba a s ňou aj koniec rozprávky…

Bolo nebolo, bola raz jedna žena. A tá sa vydala. Šťastne a z lásky. No až po tom, ako im dozneli svadobné zvony, vlastne zistila, prečo sa každá rozprávka končí svadbou. Preto, že po svadbe nastupuje (krutá) realita.

Francúzska ilustrátorka Emma to vo svojom komikse vystihla vcelku presne a bez príkras ukázala, ako to v drvivej väčšine domácností po svadbe a s príchodom detí vyzerá. A akej psychickej záťaži čelia milióny vydatých žien všade na svete.

Áno, je to tak. Veď keď neustále premýšľate nad kvantom povinností, čo všetko máte urobiť a na čo nezabudnúť, asi nebudete celkom v pohode, však? A že to je skrátka údelom ženy, mamy, jej poslaním, vrodenou danosťou???

Cha, byť mamou a manželkou je jedna vec, no byť otrokom vlastnej domácnosti, s tým sa snáď nestotožní žiadna z nás.

Môže to byť teda aj inak? Skutočne nemusí jedna žena – manželka a mama, akonáhle príde domov z práce, pričom po ceste z nej ešte zabehne do obchodu a vyzdvihne deti, chystať večeru, dať prať a robiť si s deťmi domáce úlohy???

Zatiaľ čo muž – otecko a milujúci manžel, sedí na gauči a čaká na pokyny…

zdroj: Facebook

Som mama, rada píšem a málokedy niečo stíham…
O to viac sa teším, že sa s vami na našej stránke vsetkopremamu.sk môžem deliť o svoje pocity, názory, skúsenosti a prinášať vám zaujímavé informácie a novinky nielen zo sveta materstva.

Komentáre

komentáre