streda , 19 mája 2021
Home / Mikročlánky / Koľko lásky sa zmestí do krabičky?

Koľko lásky sa zmestí do krabičky?

Aj tento rok budeme na Slovensku hľadať odpoveď na túto otázku.

Už tretí rok sa rôzni dobrovoľníci na celom Slovensku podieľajú na spríjemnení vianočných sviatkov našim najstarším obyvateľom.

Toľko, koľko len sám si schopný dať

Projekt Koľko lásky sa zmestí do krabičky je projekt zameraný na pomoc a urobenie radosti seniorom či už doma, alebo v Domovoch dôchodcov, ktorí veľakrát nemajú žiadnych príbuzných, alebo sú od svojej rodiny izolovaní (najmä dnes), prípadne žijú ďaleko.

Podstatou je naplniť krabičku o veľkosti tej od topánok rôznymi maličkosťami, či už hygienickými potrebami, doplnkami, oblečením, maškrtami, alebo vecami pre potešenie (ako napríklad krížovky, či knižka).

Je to jednoduché a najmä nezaťaží to rodinný rozpočet a zároveň to vyvolá v ľuďoch krásny pocit sebauvedomenia, prijatia, lásky a priateľstva.

Zapojiť sa môžu jednotlivci, rodiny, organizácie, krúžky, jednoducho ktokoľvek. Zoznam ľudí, ktorým môžete odovzdávať naplnené krabičky nájdete TU.

Dokopy ich je asi 150 a určite nájdete niekoho aj vo svojom okolí. Ak sa chcete dozvedieť niečo viac, prípadne kto stojí za projektom a aká myšlienka projekt naštartovala, rozhovor s pani Jankou nájdete tu: Vianočná výzva.

foto: Facebook – KLSZDK

Komentáre

komentáre